Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 

 Markalama teknolojisini belirleyiniz

 

lazer markalama, nokta vuruşlu markalama, Klişe markalama, kodlama, kazıma, kabartma, etiketleme teknolojileri "CNC Markalama Sistemleri"
Markalama Makinaları ve Teknolojileri

Marksman Nokta Vuruşlu Markalama SistemiMarksman MK300 Serisi CNC Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerimiz 63 RHC'e kadarki sertliklerde olan ürünlerin direk olarak kodlama veya markalama operasyonlarını gerçekleştirmek üzere dizayn edilmiştir. Robast bütünleşikkontrol ünitesi ve ekranı, harici klavye takımı  ile bu serimiz herhangi bir harici bilgisayara gereksinim duyulmadan markalama işlemlerini tamamlar. 12mm lik yüzey pot farklılıklarını markalama kalitesinden ve hassasiyetinden ödün vermeden tolere edebilme kabiliyeti patentli ve eşsiz bir özelliğidir. Bu özellik sayesinde harici bir rotary eksene ihtiyaç duyulmadan silindirik parçaların belirli alanlarına çevresel olarak kolaylıkla ve yüksek hassasiyette markalama yapılabilmektedir. Bilgisayarınıza kurulacak özel yazılımı ile kolaylıkla markalama sistemine çizimler yüklenebilmekte ve istendiği taktirde yine bilgisayarınız üzerindeki bir yazılım vasıtasıyla markalama sistemi kontrol edilebilmektedir. Endüstrideki en sık kullanılan 3 adet font sistemimiz üzerinde standart olarak verilmektedir. Ek olarak kullanıcı tanımlı fontlar sisteme yüklenip markalama makinanızla kullanılabilmektedir. Geniş 100X90mm'lik markalama alanı sayesinde büyük etiketlerin oluşturulması da kolaylaşmaktadır. MK300 Serimiz istenirse kolay taşınım amaçlı alüminyum kolon ve tablası ile veya çok daha rijit standart döküm tabla ve çift paslanmaz çelik kolondan oluşan masa üstü standı ile gelmektedir. Eksen koruma körükleri sistem içerisinde girebilecek her türlü toz ve parçacıkları tutmakta ve gövde üzerinde bulunan start/stop butonları operatörün işini kolaylaştırmaktadır. Hava basıncı,  valf açma kapama gecikme süreleri sayesinde pin markalama yüzeyine çok hassas bir vuruş yapabilecek şekilde ayarlanabildiği gibi, çok sert parçaların üzerine küçük bir kırıcı makina gibi yüksek darbeli vuruşlar yapabilecek şekilde de ayarlanabilmektedir. MK300 serimizle iki tür markalama fonksiyonu desteklenmektedir; sürekli çizgi veya seyrek nokta vuruşlu içerikler markalayabilirsiniz. Operatör dostu soru diyalog programlama tekniği ile yapılandırılmış markalama yazılımı sayesinde sistemimizin eğitimini 1 saat gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanabilmektedir.

MK300 Hava Tahrikli Pin Markalama Sistemi
MK300L Hava Tahrikli Pin Markalama Sistemi
MK300E Elektrik Tahrikli Pin Markalama Sistemi


MK-GUN Serisi Nokta Vuruşlu Mobil Markalama SistemiMK-GUN Serisi CNC Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerimiz kullanıcılarına markalama operasyonlarında eşsiz kullanım kolaylığı ve bağımsız çalışma avantajları sunmaktadır. Kolayca taşınabilen markalama kafası bir kabza ve tetik mekanizması sayesinde tek el operasyonlarında bile kabiliyetini göstermektedir. Dayama pabuçları metal yüzeyler üzerinde markalama sistemlerimizi pozisyonlayarak markalama çalışmalarını  kolaylaştırmaktadır. Marksman MK-GUN Serisi MK-200B GUN, MK-200BN GUN ve MK-100N GUN modellerini bünyesinde barındırmaktadır. Markalama alanı olarak 100X30mm gibi taşınabilir bir sistem için gayet geniş bir markalama alanına sahip olan MK-GUN Modellerimiz yine 12mm'lik yüzey farklılıklarını tolere edebilecek şekilde çalışan bir dizayna sahiptir. Bu modelimiz sürekli hava ve elektrik beslemesi ile çalışarak nokta başına 1500kg'lık bir güç ile markalama operasyonlarını tamamlayabilmektedir. Dünya markalama endüstrisinde çığır açan ve tam anlamıyla güçlü markalama tabancası diyebileceğimiz MK-GUN serisi modellerimiz, Türkiye nin çeşitli sanayi dallarında rağbet görmektedir.

Ürün detayları için tıklayınız

MK100 Serisi Nokta Vuruşlu Mobil, Yalıtkanlı ve Masa üstü Markalama SistemleriMarksman MK100 Serisi Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerimiz, öncelikli olarak masa üstü sessiz markalama operasyonları için dizayn edilmiştir. Markalama endüstrisinde yine benzersiz olarak nokta vuruş başına 1500kg lk bir güç uygulayabilen bu serimiz öncelikli olarak çok sert yüzeylerin derin markalanmasına da olanak vermektedir. MK-100 serisi markalama sistemlerimiz lineer kızaklı olarak uzun seneler kullanabileceğiniz hassasiyeti, elektronik olarak darbe şiddetinin kolayca ayarlanabilmesi, arzu edildiğinde otomasyon hatlarına uygun kolon, braket ve bağlantı elemanları ile birlikte sunulabilmesi, PLC sinyalleri ile kontrol edilebilmesi gibi avantajları bir arada sunmaktadır. MK-100 serisinin mekanik yapısı maksimum basınçlarda çalışırken dahi makinanın ömrü, sağlamlığı ve hassasiyetini garanti eden özel bir robustluğa sahiptir. Alüminyum dökümden imal rijit ve robast gövde yapısı, pin hareketini sağlayan özel eksen sabitleme sistemi iki hareketli eksen ve dört sabitlenmiş eksen yuvasının oluşturduğu solid dizayndan oluşurken iki step (X, Y) motoru, ana gövde yapısıyla bütünleşik olarak sabitlendiğinden dolayı başarılabilmiştir.

Ürün detayları için tıklayınız

MK95J Serisi Nokta Vuruşlu Markalama SistemleriMarksman MK-95J Serisi Nokta Vuruşlu Markalama sistemi basit ve tekst programlama için Windows arayüzlü iyi geliştirilmiş bir yazılım kullanan bir ploter ile karşılaştırılabilir. Bir çok değişik görev bu markalama modelimizde bilgisayar vasıtasıyla böylece programlanabilmektedir: sabit data, seri numara verme, farklı konfigürasyonlarda tarih kodlama, saat kodlama, pin stroku, görev parametreleri, CAD programlarından dosya yükleme, markalanmış tekstlerin yazılı raporu,.. vs. sayesinde güçlük çekmeden mevcut CAD programlarını kullanmasına imkan verir. Bu yüzden standart script, ters çevrili, italik, açılı, dairesel, eğimli, sürekli çizgi, dot matriks,..vs gibi herhangi istenen font ve ölçü kullanılarak markalama yapmak mümkündür. MK-95J  serisi sahip olduğu çözünürlük sayesinde bir çok markalama ihtiyacının üstesinden kolaylıkla gelir.

Ürün detayları için tıklayınız

Marksman S120 Serisi Kazımalı Markalama SistemiModern üretim prosesleri, derin ve sessiz markalama temelinden oluşan iki ana ihtiyacı karşılamak üzere her geçen gün daha da fazla artan talebe cevap aramaktadır. Marksman S120 kazımalı markalama modelleri bu amaç için dizayn edilmiştir. Yüksek mekanik karakteristiğe sahip ünite, bu yüzden bir pin markalama ünitesinden ziyade daha çok hassas bir takım tezgahına benzer olarak lineer kızak ve vidalı millerle donatılarak dizayn edilmiştir. özel sıra dışı elmas pin adaptasyonu dayanım, güç, hassasiyet ve yüksek markalama kalitesini daha da fazla perçinlemiştir. Pinin titreşim yaparak kullanıldığı nokta vuruşlu markalama tekniğinden daha çok basınç yardımıyla çalıştığı kazımalı markalama tekniği sisteme çok sessiz bir çalışma ortamı sağlar. Bu yüzden yüksek üretim adetleri, özellikle geniş markalama alanı sayesinde araç şasi numarası markalama için otomotiv üretim hatlarında olduğu gibi on-line entegrasyonu ve kompleks sistemlere sahip ara ünite olarak da kullanılmaktadır.Klavye ve ekrana sahip bütünleşik kontrol ünitesi sayesinde sistem PC ihtiyacı olmaksızın da kullanılabilir. S120 serisi ile seri numara, tarih, vardiya, bekletme ve sembol ve logolar için temel çizim şekillerini markalayabilirsiniz.

Ürün detayları için tıklayınız

 
 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Haberleri
G Serisi Kazımalı Pin Markalama Sistemleri
T Serisi Yüksek Netlikte Markalama Sağlayan Programlanabilir Profesyonel Markalama Sistemleri
2D Matrix ve Uygulamaları
 11 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir