Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 

 Markalama teknolojisini belirleyiniz

 

lazer markalama, nokta vuruşlu markalama, Klişe markalama, kodlama, kazıma, kabartma, etiketleme teknolojileri "Data Matriks Okuyucuları"
Markalama Makinaları ve TeknolojileriLazer Markalama, Nokta Vuruşlu Markalama Makinaları ile Markalanmış Ürünlerin Okunması

2D Data Matrix Okuyucu, Scanner2D Data Matrix Okuyucular

Günümüz metal sektöründe takip edilebilirlilik adına kodlama ve markalama operasyonları nekadar önemliyse yapılan kod ve markaların okunması veya kayıt altına alınması için kullanılan okuyucular da okadar önemli hale gelmiştir. Direk ürünlerin veya etiketlerin insanların okuyup anlayamayacağı şekilde markalanması 2D Data Matrix kodlarının lazer, nokta vuruşlu veya diğer yöntemlerle markalanaması ile mümkün hale gelmektedir. Metale, plastiğe bahis konusu yöntemlerle yapılan 2D Data Matrix kodların kayıt altına alınması veya tanımlanması işlemi ise 2D Data Matrix Okuyucu ile yapılmaktadır. Hızla değişen günümüz teknolojilerinin bizlere sağlamış olduğu artılardan biri de artık 2D Data Matrix Kod okuma sistemlerinin, ister elle kumanda edilsinler ister üretim bantında çalışsınlar, kendinden aydınlatmalı ve yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde harici ve pahalı herhangi bir ışık demetine gereksinim duymadan çok hızlı bir şekilde görevlerini ziyadesiyle mükemmel yerine getiriyor olmalarıdır.
2D data matrix okuyucular için tıklayınız

 
 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Haberleri
G Serisi Kazımalı Pin Markalama Sistemleri
T Serisi Yüksek Netlikte Markalama Sağlayan Programlanabilir Profesyonel Markalama Sistemleri
2D Matrix ve Uygulamaları
 11 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir