Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 

 Markalama teknolojisini belirleyiniz

 

lazer markalama, nokta vuruşlu markalama, Klişe markalama, kodlama, kazıma, kabartma, etiketleme teknolojileri "Markalama Kalemleri ve Boyaları"
Markalama Makinaları ve TeknolojileriFactoryMark S20 Endüstriyel Boya Markalama Kalemi

Markalama Kalemi, Markalama BoyasıMARKALAMA KALEMLERİ VE BOYALARI

İmalat sanayinde günümüz markalama teknikleri ve markalama teknolojileri içerisinde, uygulama şekilleri, minimum imalat süreçleri göz önüne alındığında artık imalatımızın nerdeyse her aşamasına girmiş olan gündelik markalama kalemleri çoğu zaman ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşılamaya kafi gelememektedir. Bunun başlıca sebepleri olarak, kırtasiyelerde satılan bilindik markalama kalemlerinin veya markalama boyalarının istenilen dayanım sürelerini karşılamamaları, eplikasyon esnasında örneğin keçe uçların çok kısa sürelerde markalama kalemi içerisindeki markalama boyaları bitmeden aşınmaları veya kullanılamaz hale gelmeleri, markalama kalemlerinin içlerindeki markalama boyaların kalem içi keçeleri vasıtasıyla keçe uçlarına aktarımı dolayısıyla gerçekte kullanılacak boyaların hacimden çok daha az olması, açık kalan uçların çabucak kuruması ve kalemlerin kullanılamaz hale gelmesini gösterebiliriz. Markalama Dünyası ekibi olarak tamamiyle endüstriyel markalama ihtiyaçlarını karşılamak için yukardaki olumsuzlukları uç ve iç dizaynları ile ortadan kaldıran, aynı hacimde nerdeyse 3 katı daha fazla kullanım miktarı veya süresi sunan, nerdeyse imalat sektöründe hemen hemen her alandaki markalama kalemi ve markalama boyası ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıkmış profesyonel imalatcılar ile çalışmaya başaldık. Ürün yelpazemiz içerisinde bir çok farklı sıcaklık derecelerine ve çalışma koşullarına dayanıklı veya tam tersi, belli sıcaklık ve çalışma koşullarında kendiliğinden yok olan markalama sonuçlarını sunan markalama boyası ve markalama kalemi serilerimiz hakkında detaylı bilgiye sitemizde gezinerek erişebilirsiniz.
Markalama kalemleri için tıklayınız
FactoryMark S20 Yüksek Hacimli Ağır Hizmet Tipi Kalıcı Boya Markalama Kalemi
FACTORYMARK™
BOYA MARKöRLERİMİZ  AĞIR çALIŞMA KOŞULLARINDA ENDüSTRİYEL MARKALAMA OPERASYONLARINIZ İçİN DİZAYN EDİLDİŞ DAYANIKLI VE KALICI MARKALAMA KALEMLERİDİR.
KULLANIM ALANLARI
  • UçAK SANAYİ
  • UZAY SANAYİ
  • SİLAH SANAYİ
  • GEMİCİLİK SANAYİ
  • MAKİNA SANAYİ
  • TEKSTİL SANAYİ
  • ELEKTRONİK SANAYİ
  • OTOMOTİV SANAYİ
  • DEMİR-çELİK SANAYİ
VE KULLANIMINI DüŞüNEBİLECEĞİNİZ DİĞER ENDüSTRİYEL ALANLAR


FACTORYMARK™ S20 Boya Markörleri

YETENEKLİ VE EKONOMİK FACTORYMARK™ S Serisi 12 FARKLI RENKLE ENDüSTRİYEL ALANDA HİZMETİNİZDE
SERMATEK FACTORYMARK™ S Serisi boya markalama markörleri endüstrideki hem en güvenilir hemde en yetenekli boya markörü olacak şekilde dizayn edilen markalama kalemi gurubudur. çok hızlı kuruyan, yüksek kalıcılıkta, dayanıklı ve Xylene ihtiva etmeyen boya formülüne sahip FACTORYMARK™ S Serisi diğer boya markörleri ile karşılaştırıldıklarında daha fazla yüzey üzerine, daha zor uygulamaların gerektirdiği şekilde yazarlar. 12 renkle beraber FACTORYMARK™ S Serisi herhangi bir kalite kontrol uygulamasının veya endüstriyel kimliklendirme ihtiyacını en kalıcı ve ekonomik şekilde karşılayacak yetenektedir.

FACTORYMARK S20 BOYA MARKALAMA KALEMİ TEKNİK öZELLİKLERİ

• Yeni Xylene ihtiva etmeyen boya California 65 numaralı yasasında, EPA HAPS listesinde veya SARA 313 düzenlemelerinde ifade edilen kimyasalları içermez ve dolayısıyla işçi sağlığı ve çevresel atıklar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.
• Cepte taşınabilmesi için form verilmiş özel hava geçirmez bir kapağa sahiptir. Boya iz genişliği keski tipli uç ile 5mm, kurşun tipli uç ile 3.2mm dir.
• FactoryMark S20 markalama kalemi boyutları 135X16mm dir. Endüstrinin eşsiz fiyata eşsiz hacimli 13cm3 boya hacmine sahip boya markörüdür. Hacimsel olarak S20 standart 7cm3 lük markörlerin neredeyse 2 katı kadar boya ihtiva eder.
• S20 ters çevrilip kullanılabilir bir uca sahiptir: bir ucu kurşun tipli, diğer ucu keski tiplidir.
• Yeşil etiketli Xylene-free kalıcı boyamız en fazla 30 sn içerisinde tamamiyle kurur.
• En zor markalama uygulamalarında kullanmanıza olanak veren yağlı, sabunlu ve ıslak zeminlerde görülmemiş ve eşi benzeri olmayan yazma kabiliyeti sunar.
• Düşük Halojenli Bileşikler, Sülfür nükleer ve korozyona karşı duyarlı bir çok paslanmaz çelik uygulamasında markalama yapma olanağı sağlar.
• Hızla kuruyan, aşınmaya ve solmaya dayanıklı kalıcı, dayanıklı olduğu kadar sürekli canlı kalan markalar ve işaretler oluşturur.
Metal, kaplamalı, plastik, cam, seramik yüzeyler dahil diğer farklı çeşit gözeneksiz yüzeyler üzerinde dahi mükemmel markalama özelliği vardır.
Kurşun/oval formda aşınmaya karşı dayanıklı akrelik fiber uca sahiptir.
• Markalama sıcaklık aralığı: –10ËšC to 65ËšC dir.

 

 
 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Haberleri
G Serisi Kazımalı Pin Markalama Sistemleri
T Serisi Yüksek Netlikte Markalama Sağlayan Programlanabilir Profesyonel Markalama Sistemleri
2D Matrix ve Uygulamaları
 11 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir