stardevelop.com Live Help Accept Decline Close

Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 

 Detaylı Arama

Kategory 

Aranacak Kelime 

Sıralama kriteri 

Her sayfadaki kayıt sayısı 

Bütün Başlıkları göster

 SSS Listesi
Toplam kayıt sayısı:  36
    1 2 3 4 / 4 
Lazer Markalama Sistemleri  16/11/2008 23:02:26
Soru
Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
 
Cevap
Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.
Lazer Markalama Sistemleri  28/01/2008 14:46:26
Soru
Merhaba,
Lazerli markalama sistemleri ile ilgili birtakım araştırma yaptım.Yalnız yatırım amaçlı düşüncelerim olduğu için edindiğim bilgiler yeterli gelmedi.Sonuçta ciddi bir sermaye gerekiyor, bu işi yapmak için.
Bu makinayı alıp işyerini çalışır duruma getirdikten sonra;
1- Malzeme,ürün ve eşya olarak nelere işlem yapabilirim. (tamamını yazarsanız)
2- Hangi sektörlerden, meslek gruplarından iş alabilirim.
3- Makinanın çalışma alanı noktasında pazar büyüklüğü, bendeki soru işaretlerini giderebilecek düzeydemi.
4- Birde şunu öğrendim. Lazerli markalama cihazının kalemlerin üzerine yazı yazdığını, ama bu yazıyı matbaacı arkadaşın daha basit şekilde yazabildiğini biliyorum. Burada iş bulma noktasında daralma olmaz mı?

Ayrıca 7-10 şubat tarihindeki fuarı ziyaret etmeyi düşünüyorum. O zamana kadar benim için önemli olan bu soruların cevabını açık bir şekilde verirseniz sevinirim.

Saygılarımla
İyi çalışmalar 
Cevap
Sayın İlgili,
Öncelikle sistemlerimizi çalışır duruma getirmek sadece fişi pirize takarak kolay bir şekilde gerçekleşir. Dolayısıyla bizim sistemlerimizde, şayet FiberTower Serisi Q Anahtarlı Fiber Lazer ürünlerimizi düşünüyorsanız, çalışma sürecine geçmek için her hangi ek bir maaliyet üstlenmenize gerek kalmaz. Sorularınıza tek tek cevap vermeye çalışalım.
1-Q-Anahtalı FiberTower Serimizdeki Fiber Lazer Sistemlerimizle, yaklaşık endüstride kullanılan %90 oranında malzeme üzerine hassas ve ekonomik markalama operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Malzeme olarak saydam geçirgenliğe sahip olmayan bütün malzemeleri markalamnız ve oymanız mümkün. Yani organik ve inorganik, plastik veya metal nerdeyse bütün malzemeleri işleyebilirsiniz. Aynı sistemle hem alüminyumu (aloksallı, döküm vs), altını, bakırı, çeliği, az bulunan metalleri, saydam olmayan plastikleri, ahşap ürünleri markalayabilir, oyabilir ve 3 boyutlu işleyebilirsiniz. Şayet sistemlerimizden 20W Q Anahtarlı Fiber Lazer markalama sistemini seçerseniz kristal camada 3 boyut çalışma imkanını yakalamış olursunuz.
2-Markalama aşağı yukarı bütün sektör guruplarına hitap etmektedir. Ancak taşınabilir olan sistemlerimizi tercih ederseniz markalama operasyonlarında sizlere büyük avantaj sağlayacak olan "Yerinde Hizmet" veya "Yerinde Markalama hizmeti" de verme olasılığınız gerçekleşir. Bu rakiplere karşı büyük bir avantaj olacaktır . Örneğin, Otomotiv sanayi, Yedek Parça Sanayi, Tekstil Aksesuarları, Kuyumculuk Sektörü, Düğme Kalıbı İmali, Promosyon Ürünleri Sanayi, Turizm Sektörü, Metal, Plastik vs. Etiket İmalatı, Hayvancılık Sektöründe hayvan küpe imalatı, Özel Plastik Mühür kalıplarının imalatı ve markalanması, ve daha bir çok alanı hizmet verebileceğiniz sektörler içerisinde sayabiliriz.
3-Sektör ihtiyacı şu an için oldukça yüksek oranda. Tabi bu noktada sizlerin pazarlama ve kendinizi tanıtma kabiliyetiniz çok önemli. Bu konuda hangi şehirde hizmet vereceğiniz de çok önemli. Sizlere yukarda saymış olduğumuz sektörlerin gelişmiş olduğu noktalarda hizmet vermenizi öneririz. Örneğin büyük ve orta boyutlu işletmeler lazer makalama sistemlerine yatırım gerçekleştiriyorlar. Bu demektir ki ihtiyaç oldukça fazla ve dış tedarikciler ya talebe cevap vermiyor yada maaliyetlerini çok artıyor.
4-Matbağacı arkadaşınız acaba hangi teknikle markalama yapıyor. Şayet Elktro-Kimyasal yöntemle yapıyor ise, şablon hazırlaması ve her bir markalama operasyonunu el ile tane tane yapması gerekli. Ayrıca markalama içeriğide hep aynı olacaktır. Yani her bir farklı markalama içeriği için başka bir şablon. Bu yöntem hem ekonomik değil hemde uzun süre gerektiren bir operasyon ister. Lazer markalama sistemi ile karşılaştırma yapılmayacak bir teknolojidir. Artık bu sistemleri kullanan çoğu yatırımcı bahsetmiş olduğumuz sebeplerden dolayı lazer markalama sistem arayışları içerisindedir.

Sizleri fuar alanında karşılamaktan memnuniyet duyarız. Oluşabilecek ve eksik kalan sorularınıza cevap vermek dileğiyle.
Lazer Kesme, Oyma ve Kaynak Sistemleri  02/01/2008 18:19:59
Soru
Lazerle su ısıtılması imkanı var mıdır? 
Cevap
Su kuvvetli bir şekilde infrared radyasonu absorbe eder. Infrared radyasyon EM spekturumu içerisindeki kırmızı renkli ışıktan bir sonraki aşamadır. Küük bir miktarda gözle görülebilir kırmızı ışın bile su tarfından abzorbe edilir. Bu durum göl ve okyanusta olduğu gibi büyük su kütlelerinin maviye benzer bir hal almasını sağlar.
O zaman sormamız gereken hangi tipdeki lazer Infrared ışın çıkarır?.. Örneğin CO2 lazeri.....
Lazerle su moleküllerine photon ile atış yaparsınız. Bu durumda molekül içerisindeki elektronlar photonları absorbe ederek daha yüksek enerji seviyesine taşınacaklardır.
Aynı zamanda bir lazer suyu buharlaştırabilir. Ancak su buharlaşmadan önce çok büyük miktarlarda enerjiyi absorbe edecektir.
2KW lık bir lazerle nasıl kahveyi ve suyu ısıttıklarını görmek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
http://www. youtube.com/watch?v=jMfY1H_MSyY
Lazer Kesme, Oyma ve Kaynak Sistemleri  12/12/2007 18:01:10
Soru
otel, restaurant gibi iş yerlerine yaka isimliği yapmaktayım, 1 mm. kalınlığında 7x3 cm. ebedında paslanmaz ve pirinç plakaların üzerine logo ve isimlerin içini kesmek için bir ufak ebedlarda masa üstü laser arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mustafa ENEZ 
Cevap
Pirinç, sarı, bakır, altın, paslanmaz, plastik, alüminyum vb. gibi malzemelerin üzerine markalama ve oyma işlemlerini rahatlıkla yapabilmeniz için Q-ANAHTARLI, 50.000 ile 100.000 saat arası bakım gerektirmeden çalışan FiberTower serimize ait 10W lık ve günü birlik taşıyabileceğiniz kadar kompak olan FiberTower Desk Top Fiber Lazerimizi öneriyoruz. Vermiş olduğunuz e-mail adresine teklifimiz ve teknik özellikleri gönderilecektir.
Lazer Markalama Sistemleri  17/11/2007 18:15:12
Soru
2x7 cm ebadında plastik (polipropilen) materyal üzerine 3 satıra kadar laser markalama yapacak bir cihaz fiyatı ve işletme maliyeti hakkında bilgi verirmisiniz.
markalama adedi çok yüksek olacak 
Cevap
Portalımızın "Soru ve Cevap" bölümünde sizlere ürünlerimiz hakkında çok detay ve fiyat aktaramamaktayız. Söz konusu polipropilen malzeme üzerine lazer sistemlerimiz ile çok başarılı bir şekilde lazer markalama sonuçları alabilirsiniz. Sizlere Q Anahtarlı Fiber Lazer Markalama Sistemlerini öneriyoruz. Teknik detaylar ve fiyatlar hakkında lütfen sizlere en yakın satış ekibimizle irtibata geçiniz.
Lazer Markalama Sistemleri  08/11/2007 15:03:47
Soru
merhaba lazer markalama ile fason üreitm yapılabilirmi genel bilgi rica edicektim aynı zamanda tezgah fiyatı ve tüplü ise maliyetlerini bildirirseniz sevinirim. 
Cevap
Lazer markalama Sistemleri ile fason üretim yapılmaktadır. Yatırımcıların çoğu etiket ve direk ürün markalama konusunda imalat sanayine fason lazer markalama hizmetleri sunmaktadırlar. Şu an için imalat sektörünün büyük çoğunluğu lazer markalama sistemlerine direk yatırım yapmayıp lazer markalama konusunda hizmet sağlayıcılarla çalışmaktadırlar. Lazer markalama ürün gammımız bakım gerektirmeyen çok düşük enerji tüketimi ile hava soğutmalı olarak çalışan ve herhangi bir periyodik sarf malzemesi olmayan Amerikan Q Anahtarlı veya Sürekli Dalga Fiber ve CO2 lazerlerinden oluşmaktadır. Lütfen daha fazla ayrıntı ve fiyat istemi için size en yakın temsilcimiz ile irtibata geçiniz.
Lazer Markalama Sistemleri  03/11/2007 16:10:38
Soru
Plastik malzeme imalatı ve satışı yapmak istiyorum.
Yalnız yapacagım plastik malzeme üzerine lazer la yazı yazılması gerekiyor.
Ben üreteceğim malzemeye lazer katkı maddesi koyacağım.
üretecegim malzemenin boyu 55 cm
eni 45 cm
barkod lu olarak lazer yazı yazmam gerekli
mesela
ANKARA 001 GİBİ
BANA UYGUN BİR MAKİNENİZ VAR MI VARSA KAÇ PARA
SİZ BENİM YAPACAGIM BASKIYI YAPARSANIZ PARÇA BAŞINA NE KADAR ÜCRET ALIRSINIZ
SELAMLAR
 
Cevap
Uygalamanız için uygun Fiber CW (Sürekli Dalga), Uzun Ömürlü Süper Palslı CO2 Lazer ve Son teknoloji ürünü olan Q Anahtarlı Fiber Lazerlerimiz mevcuttur. Lazer Markalama Makinasının seçimi için öncelikli olarak markalama alanının tarif etmiş olduğunuz boyutlar içinde ne kadarlık bir yer kaplayacağıda önemli. Detaylı bilgi ve fiyat almanız için lütfen size en yakın bölgemizden satış temsilcilerimiz ile temasa geçiniz.
İkinci sorunuzla ilgili olarak atölyemizde fason lazer markalama operasyonları gerçekleştirilmektedir. Ancak fiyatlandırmada en önemli etmen yine markalama büyüklüğü/alanı ve markalanacak ürün adedidir.
Markalama Klişeleri ve Numaratörleri  17/10/2007 15:17:29
Soru
İşletmemizde 7 grup CNC tezhahı mevcuttur. Günde yaklaşık ortalama 700 adet parça işlenmektedir. ISO 9001 uygulamaları çerçevesinde ürettiğimiz parçalara izlenebilirik numaraları yazmak istiyoruz. Her cnc operatörünün işlemiş olduğu parçaların işlenmeyen döküm yüzeylerine kolayca kodlar yazabileceği bir cihazlara ihtiyacımız vardır. Yardımcı olursanız memnun olurum. Kullanılacak aletin zaman almayan ve kullanımı ergonomik olması şarttır. 
Cevap
CNC olarak belirtmiş olduğunuz makinalarınızın CNC Torna olup olmadığını bilmiyoruz. Şayet CNC tornalar varsa ve işlenmeyen yüzeylerde silindirik yüzeyler ise parçalarınız tornada iken markalama yapabileceğiniz çeşitli sistemler sizlere önerebiliriz. Ancak işlenmeyen bu yüzeyler silindirik değilse sizlere en hızlı markalama yapabileceğiniz ve ardışık veya değişken kodları kolayca bu yüzeylere aktarabileceğiniz cnc pin darbeli markalama sistemlerini öneririz. Markalama ihtiyacınızı tam olarak belirleyebilmek için sizlere bazı sorular yöneltmek durumundayız. Bizlere telefon numaranızın olduğu bir e-posta göndermenizi veya sizlere en yakın ofisimizi aramanızı tavsiye ediyoruz.
CNC Pin Markalama Sistemleri  21/08/2007 16:46:38
Soru
İşletmemizdeki tezgahları markalamak üzere bir markalama cihazına ihtiyacımız var. Markalama plaka genişliği 150 x 100 mm olabilir. Barkod basabilir mi ?  
Cevap
Markalama alanı olarak isteklerinizi karşılayabilecek CNC Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerimiz mevcuttur. Pin vuruşlu markalama makinaları 2D (İki Boyutlu) Data Matrix Kodları markalama özelliğine sahip olmaktadır. Bizde çoğu nokta vuruşlu sistemimizle bu özelliği standart olarak sunmaktayız. Ek bilgi olarak, 2D data matrix kodlarını okumak için barkod okuyuculara benzer Data Matrix okuyucular edinmeniz gerekmektedir. Bu ürünlerimize de ürünler başlığı altında Data Matrix Okuyucular segmentinden ulaşabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde Metal yüzeye insanların okuyamayacağı bir şekilde yapılan genel kodlama uygulaması 2D Data Matrix uygulamalarıdır. Şayet barkod şeklinde markalama düşünüyorsanız sizlere Etiket fabrikamız da yaptırabileceğiniz çelik veya alüminyum etiketler üzerine lazerle barkod markalamayı önerebiliriz. Tabi hem etiketleri markalamak hemde başka alanlarda da işletme içerisinde kendi bünyenizde markalama gerçekleştirmek arzusu içerisindeyseniz sizlere ekonomik, uzun ömürlü ve çok amaçlı fiber lazerlerimizi önerebiliriz. Daha detaylı bilgi için lütfen size en yakın ofisimizle irtibata geçiniz.
Markalama Klişeleri ve Numaratörleri  18/07/2007 13:38:45
Soru
Merhaba. Kamu kuruluşunda bilgisayarlara demirbaş numarası vemek istiyorum en uygun kalem veya numaratör ne olabilir kayıtlar kalıcı (silinmez) olması gerekmektedir. şimdiden teşekkür ederim cevaplarsanız sevinirim. Ürün tanıtımı yaparmısınız? 
Cevap
Bilgisayarlara kalıcı olarak demirbaş numarası verilmesi için kullanılacak ürünler ile ilgili teknik detayları içeren kataloglar ve fiyat tekliflerimiz vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmiştir. Lütfen e-posta hesabınızı kontrol ediniz.
    1 2 3 4 / 4 
 :: Markalama Referansları
 :: Markalama Haberleri
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket
 1 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir