stardevelop.com Live Help Accept Decline Close

Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 

 Detaylı Arama

Kategory 

Aranacak Kelime 

Sıralama kriteri 

Her sayfadaki kayıt sayısı 

Bütün Başlıkları göster

 SSS Listesi
Toplam kayıt sayısı:  36
    1 2 3 4 / 4 
Kabartmalı Markalama Sistemleri  19/11/2005
Soru
Merhabalar.Ben Ankara Group Baran Otomotiv San ve Tic.Ltd Şti.Ürün Geliştirme Departmanından Şeyda Memili.Biz şirket olarak Alüminyum ve Krom malzeme kullanarak otomotiv aksesaurları tasarımı ve üretimi yapmaktayız.Ürünlerimizde Şirket logomozu reklam amaçlı kullanmak istiyoruz.Daha önce yapışkanlı stecer kullanılıyorduk fakat uzun ömürlü olmuyordu.Bize ne tavsiye edersiniz.Özellikle Alüminyum ve paslanmazlar üzerine kabartma veya yazı şeklinde olması gerekiyor.İyi günler... 
Cevap
Sayın Şeyda Memili,
özellikle yüksek hacimli otomobil yedek parça üretiminde lazer markalama veye pin markalama yöntemi tercih edilmektedir. Burda tercih sebeblerinden en önemlisi işçilik maliyetleri ve zaman faktörüdür. Ancak yapılacak yatırımın düşük tutulması gereken durumlarda ve düşük hacimde üretilen yedek parçaların markalanmasında Elektrokimyasal markalama yöntemi uygun bir yöntem olabilmektedir. Bizlerle temasa geçebilirseniz konu hakkında sizlere daha kapsamlı bilgi verebiliriz.
Lazer Markalama Sistemleri  10/06/2005
Soru
İyi günler
yaklaşık olarak 80x80 mm ebatlarında çelik malzeme üzerine %40 dolulukta ve 0,05 derinlikte ve günde 200 adet gibi rakamlarda markalama yapmam gerekiyor bu iş için diode pompalımı yoksa lambalımı sistem almak daha uygun olur ve watt olarak en düşük hangi watt'lar işimi görür şimdiden teşekkürler. 
Cevap
Bu adetlerde markalama operasyonu için düşük wattlı bir lazer markalama yeterli ör. 10W veya 20W gibi. Diğer sorunuza gelince diyod pompalı yag lazerler, lambalı yag lazerlere göre daha yeni bir teknoloji olup. Lambalı modellerde lamba ömrü yaklaşık 2.000 saattir. Diyod pompalı modellerde ise yaklaşık diyod ömrü 7.500-10.000 saat aralığındadır. Maliyetler ve servis düşünüldüğünde diyod pompalı bir lazer markalama sistemi yerinde bir seçim olacaktır.
Markalama Klişeleri ve Numaratörleri  10/06/2005
Soru
eski tip harf harf olan "A,B" şeklinde tek tek olan markalama kalemleri gibi 15x20 veya 15x25 mm arızalı kullanılmaz yazısı gibi yazıyı içerecek ve tek seferde çekille üstüne vuralarak yazı yazabilecek bir ürününüz varmı? temin edebilirmisiniz? fiyatı ne kadar olur? veya temin etme konusunda herhangi bir yer önerebilirmisiniz?! 
Cevap
isteğe göre özel dizayn tip klişe ve numaratör sistem siparişi almaktayız. bize ulaşın.
Lazer Markalama Sistemleri  25/05/2005
Soru
İyi günler :
Lazer markalama makinası ile uzaktan kumanda ,cep telefonları gibi aletlerin içindeki kauçuk malzemeye baskı yapılabilir mi ?
Bir de lazer markalama makinasının 30w olması yeterli midir?
Teşekkürler.
Sadun 
Cevap
Yapılabilir ve bu sektörde oldukça fazla lazer markalama
kullanılmaktadır. Bu tip malzemelere markalama yapacak lazer ünitesinin gücü değil tipi önemlidir.Gü seçimi markalama zamanı açısından seçim kriterinde önem taşır yani çok kısa zamanlar içerisinde adetli parça markalanmak isteniyorsa daha yüksek gü önerilebilir. Sizin sorunuz daha çok, bu tip malzemelerde CO2 mi ya da YAG lazer mi seçilmeli? olabilir. Lazer markalama cihazları yöntem olarak ve yöntemlerde kullanılan teknik açısından kendi aralarında bölümlere ayrılırlar. Örneğin YAG lazerler diyod pompalı ve lambalı olabilirler. diyod pompalı modeller de single mod diyod ve multiple mod diyod olarak seçilir. Günümüzde teknolojik anlamda en yeni lazer markalama tekniği single mod diyod pompalı
lazerlerdir diyebiliriz. Bu modellerde sonuç olarak markalama kalitesi multiple mod tekniğine göre çok daha iyidir ve bu modeller konunuz olan malzemelerin markalanmasında da kullanılmaktadır. Lazer gücü olarak 20~40W seçilebilir.
CNC Pin Markalama Sistemleri  06/02/2005
Soru
döner tabloda kalem yazmak istiyorum ama döner tablom yok nasıl yardımcı olabilirsiniz 
Cevap
"Tablo" ile demek istediğiniz zannederiz rotary eksen yani divizör veya silindirik parça markalama aparatı. Öncelikle markalama yöntemi olarak ne tür bir cihaz kullandığınıza bağlı. Şayet lazer markalama kullanıyorsanız cihazın kontrol kutusunda divizör ekseni için gerekli kartın olması ve bağlantı portunun açık olması gerekli. Bunun dışında herhangi bir divizör eksen kullanma şansınız maalesef yok. Bunun için markalama cihazını almış olduğunuz yetkili distribütör ile görüşmeniz gerekli. Nedeni ise, divizör ekseni için gerekli hazırlık olsa bile eksen sürücüsü ve motorunun diğer eksen motorları ve sürücü kartları ile uyumlu olması şart. Bunun yanında eksen mekanik tahrik sistemindeki çevrim oranlarının yazılım ile uyumlu olması gerekli. Dolayısı ile şayet eksen hazırlığı olsa bile dışarıdan özel olarak bağlanan bir divizör ekseninin hem elektronik hemde mekanik açıdan mevcur donanımınız ve yazılımınız ile uyum sağlaması çok zor.
Lazer Markalama Sistemleri  06/02/2005
Soru
Merhaba,
"Lazer markalamanın nasıl gerçekleştiği" ile ilgili genel bir bilgi alabilirsem sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
İbrahim 
Cevap
Sayın İbrahim Bey,

Öncelikli olarak size lazer markalama sürecinden bahsedelim. Lazer markalama , mikroskopik bir noktaya odaklanan ve çok geniş bir malzeme yelpazesi üzerinde çeşitli resimlerin yaratılması amacıyla belirli bir markalama alanına yönlendirilen parelel ışın dalgasından yüksek oranda konsantre edilmiş bir enerji kullanır.
Lazerlerle yapılan markaların okunabilirliği marka ile malzeme arasındaki renk kontrastı sayesinde başarılmaktadır. Bu kontrastda engraving(oyma), termo-kimyasal reaksiyon, annealing(Isıl İşlem) ve ablation(Yüzey Kaldırma) süreçlerinin sonucunda ortaya çıkmaktadır.

ENGRAVING (OYMA): Malzemeyi buharlaştırmak, yüzeye farklı açılarda yapılmış işlemeden dolayı ortaya çıkan ışık yansımalarının ve gölgelerin sayesinde görünebilen bir marka (işaret) üretir.

KİMYASAL: Lazer ışınına maruz kaldığında bir çok plastik reaksiyon gösterir. Sonuçta hasıl olan marka(işaret) markalanacak malzemenin renk ve kompozisyonun(kompozitesinin) sonucu olarak ortaya çıkan reaksiyonun tipine bağlıdır. Örn-Ergime, Köpüklenme ve beyazlanma gibi. Renk değişiminin miktarını artırmak veya belirli bir rengi yakalayabilmek için bu tür işlemlerde katkı maddeleri kullanılabilmektedir.

ANNEALING(TEMPERLEME) En parlak çeliklerde renk değişimi temperleme sayesinde başarılmaktadır. Isı miktarının hassas bir şekilde kontrol edilmesi sayesinde lazer markalanan malzeme üzerinde hiç bir kayıba yol açmadan (malzemeden metal kaldırmadan) koyu bir marka(işaret) üreterek oldukça iyi bir okunabilirlilik sağlar.

ABLASYON (YÜZEY ERİTME-KALDIRMA): Anodize edilmiş, metalle kaplanmış veya boyanmış ürünler üzerindeki markalar(işaretler) alttaki metali farklı bir renkte ortaya çıkarmak amacıyla üst tabakanın lazer ile kaldırılması ile elde edilir. Yarı saydam bir substratdan opak bir katmanı kaldırmak arka yüzeyinden aydınlatılan ürünler veya ışık gösteri projeksiyon cihazları için çeşitli grafikler elde etmemize imkan verir.

Umarız burdaki bilgiler yeterlidir.
CNC Pin Markalama Sistemleri  
Soru
Bazen X ve Y kordiantlarını çok ufak değerlerde ayarlamam gerekiyor. Fakat düzeltme ve simulasyonun tekrarı (F2 modundaki "s" tuşu) rahatsızlık veriyor. 
Cevap
Marksman X ve Y kordinatlarını çok düşük değerlerde ayarlayabilme olanağı sağlamaktadır. Bu fonksiyon sizin değerleri 0.1mm'lik adımlarla ayarlamanıza olanak vermekte ve markalama pini girilen değerlere göre hareket etmektedir. Lütfen Kullanma Kılavuzunun 10. sayfasına bakınız.
CNC Pin Markalama Sistemleri  
Soru
Pin ucum aşınıyor. Tekrar sivriltebilirmiyim? 
Cevap
Evet, yapabilirsiniz. Bu kolaylık pin markalama sisteminin bir avantajıdır. Neredeyse hiç tüketim yoktur. Lütfen daha detaylı bilgi için JEIL MTECH Merkez Ofisi veya bölgesel distribütörünüzü arayınız.
CNC Pin Markalama Sistemleri  
Soru
İşleme zamanını geliştirmek istiyorum. 
Cevap
Öncelikle, iş parçasını sıfır noktasına (Pin İşleme Başlangıç Noktası) ayarlamanızı tavsiye ederiz. Daha iyi bir işleme süreci elde edilebilmesi için X ve Y Limit Sensörleri, sıfır noktasını ayarlamak için hareket ettirilebilir. Daha ayrıntılı yardım için lütfen bölge distribütörünüz ile temasa geçiniz. Ek olarak F5 modu sayesinde Markalama Hızını (Minspd) and Hareket Hızını (Maxspd) ayarlayabilirsiniz. Bundan başka, font çeşitleride işleme süreçlerini etkiliyebilmektedir. Gerçekte, "Std1" fontu, Yüksek Hızda Markalama için en uygun olan seçeneklerden biridir.
CNC Pin Markalama Sistemleri  
Soru
İş parçamın yüzeyi düzgün değil, ve markalama pininin iş parçamla çarpışmasından korkuyorum. 
Cevap
Bu durumla ilgili olarak, Marksman 2 tür gülü fonksiyona sahiptir. Bunlardan ilki LP sistemidir. Bu system, 12mm'ye kadar düzensiz yüzeylerde markalama yapmanıza olanak sağlar. İş parçası ile olan hareket çakışmasından kaçınmak için Pin in hareket sırasını ayarlayabilirsiniz. Lütfen Kullanma Kılavuzunun [M07] nolu sayfasına bakınız.
    1 2 3 4 / 4 
 :: Markalama Referansları
 :: Markalama Haberleri
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket
 1 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir