Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
Database error: seek(10) failed - result has 1 rows    Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  32
    1 2 3 4 / 4 
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.  29.05.2015 
Adapazarında yerleşik olan Lucas Elektrik Firması İkinci Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz Dotpeenator SA14 Markalama Makinasını teslim aldı. 160X110mm markalama alanına sahip olan SA14 modelimiz 7 inçlik renkli dokunmatik TTF ekranı ile harici başka bir kontrol ünitesine ihtiyaç duymadan kolaylıkla kontrol edilebilmekte. Lucas Elektrik firması yetkililerine bizleri markalama paydaşı olarak tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket  12.03.2013 
Yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızla İstanbul da yerleşik bir firma için 6000 adet kabartmalı etiket siparişi alınmıştır. Bu etiketler galvaniz banyosuna girecek borulara takip amacıyla bağlanmakta olup özellikle kabartmalı markalanmış yüzeyi sayesinde banyo sonrası kolay okunurluğu sağlamaktadır.

Nokta Vuruşlu Markalama makinamız olan Dotpeenator CO9 hem alüminyum hemde paslanmaz metal etiketlere nokta sıklıklarını ayarlayarak kabartmalı markalama yapmaktadır. Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerinin genelde desteklediği düşünülen çökerterek markalama sürecinin aksine Türkiye de ilk imalatını gerçekleştirdiğimiz Yerli Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız olan Dotpeenator CO9 kabartmalı markalama sürecinide düşük maliyetli olarak desteklenmektedir.
KAYALAR ARMATÜR 2. KEZ LASERATOR FİBER LAZERİMİZE YATIRIM YAPTI  16.02.2013 
KAS marka armatürlerinin markalanması sürecinde kullanmış olduğu 20W Laserator Fiber Lasere ek olarak artan iş hacmini karşılamaya yönelik olarak, Kayalar Armatür Sanayi 2. Fiber Laser Markalama sistemini de firmamızdan teslim alarak lazer markalama parkurunu genişletmiş oldu. Kayalar Armatüre tercihini tekrar Markalama Dünyası / SERMATEK ten yana kullandığı için teşekkür ediyoruz.
Borusan Mannesman Dotpeenator ile Markalıyor  20.12.2012 
Gebze de yerleşik olan Borusan Mannesman Boru Fabrikasın bünyesinde bulunan Kalite Bölümü çalışanları numune test parçalarının takibini yapmak amacıyla hassas ve kaliteli o.5-1mm markalama punto yüksekliğini sağlayan Lineer Kızaklı Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza 2 adet olmak üzere yatırım gerçekleştirdi.
Pegasus Mekanik Atölyesi için Markalama Dünyasını Tercih Etti  06.06.2012 
Pegasus Hava Yollarına Ait olan Sabiha Gökçen Hava Limanında yerleşik Mekanik Bakım Atölyesinde çalışan yetkililer özel takımların markalanması ve kodlanması ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Masa Üstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih ettiler.
Tüpraş Aliağa Rafinerisi Takımlarını Dotpeenator ile Kodluyor  08.10.2012 
Tüpraş Aliağa Tesisleri takımlarını takipedilebilirliğini sağlamak amacıya takımlarına karekod (2D Data Matriks) kodlaması yapmak için yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza yatırım gerçekleştirdi.
ALFA LAVAL Nokta Vuruşlu Dotpeenator CO9 ile Etiketlerini Markalıyor  12.12.2012 
Isı Transferi, Seperasyon ve Sıvı Taşıma sektörünün öncü kuruluşlarından olan ALFA LAVAL samandıra, İstanbul da yerleşik fabrikasında etiketlerinin markalanması süreçlerinde kullanılmak üzere yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih etti.
TIRSAN Dotpeenator CO9 CNC Pin Markalama Makinamızı Tercih Etti  27.03.2012 
Adapazarında yerleşik olan ve Dorse, Treyler imalatını gerçekleştirmekte olan TIRSAN büyük Dorse ve Treyler Etiketlerini artık Dotpeenator CO9 Kodlu Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız ile gerçekleştirmekte. Kullanımı kolay profesyonel Türkçe arayüz yazılımı vasıtasıyla çok daha hassas ve güzel markalama sonuçları elde etmekteler.
Türkiye nin 2. Milli Savaş Gemisine yine Türkiye'nin İlk Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Verdik  15.12.2012 
Milli Savaş Gemimiz de Türkiye de imalatını yapmakta olduğumuz ve Türkiye nin ilk Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olan Dotpeenator CO9 gemi içerisindeki gerekli ekipman, takım, avadanlık ve donanımları kodlamak üzere kullanılacak.
Lazer Markalama İstanbul: Çelik Mutfak Eşyası Markalama  02.06.2012 
İstanbul Gaziosmanpaşa da yerleşik bulunan AKABE firması Çelik tencere markalama operasyonlarında kullanmak üzere Çelik Tencere imalatcılarına özel olarak imal etmekte olduğumuz Laserator Classy-OTF-T Fiber Markalama Sistemine yatırımını gerçekleştirdi. AKABE ye ait işletmede devreye alınan sistemimizin AKABE firmasına başarılar getirmesini temenni ediyoruz.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba,
Lazerli markalama sistemleri ile ilgili birtakım araştırma yaptım.Yalnız yatırım amaçlı düşüncelerim olduğu için edindiğim bilgiler yeterli gelmedi.Sonuçta ciddi bir sermaye gerekiyor, bu işi yapmak için.
Bu makinayı alıp işyerini çalışır duruma getirdikten sonra;
1- Malzeme,ürün ve eşya olarak nelere işlem yapabilirim. (tamamını yazarsanız)
2- Hangi sektörlerden, meslek gruplarından iş alabilirim.
3- Makinanın çalışma alanı noktasında pazar büyüklüğü, bendeki soru işaretlerini giderebilecek düzeydemi.
4- Birde şunu öğrendim. Lazerli markalama cihazının kalemlerin üzerine yazı yazdığını, ama bu yazıyı matbaacı arkadaşın daha basit şekilde yazabildiğini biliyorum. Burada iş bulma noktasında daralma olmaz mı?

Ayrıca 7-10 şubat tarihindeki fuarı ziyaret etmeyi düşünüyorum. O zamana kadar benim için önemli olan bu soruların cevabını açık bir şekilde verirseniz sevinirim.

Saygılarımla
İyi çalışmalar
Cevap: Sayın İlgili,
Öncelikle sistemlerimizi çalışır duruma getirmek sadece fişi pirize takarak kolay bir şekilde gerçekleşir. Dolayısıyla bizim sistemlerimizde, şayet FiberTower Serisi Q Anahtarlı Fiber Lazer ürünlerimizi düşünüyorsanız, çalışma sürecine geçmek için her hangi ek bir maaliyet üstlenmenize gerek kalmaz. Sorularınıza tek tek cevap vermeye çalışalım.
1-Q-Anahtalı FiberTower Serimizdeki Fiber Lazer Sistemlerimizle, yaklaşık endüstride kullanılan %90 oranında malzeme üzerine hassas ve ekonomik markalama operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Malzeme olarak saydam geçirgenliğe sahip olmayan bütün malzemeleri markalamnız ve oymanız mümkün. Yani organik ve inorganik, plastik veya metal nerdeyse bütün malzemeleri işleyebilirsiniz. Aynı sistemle hem alüminyumu (aloksallı, döküm vs), altını, bakırı, çeliği, az bulunan metalleri, saydam olmayan plastikleri, ahşap ürünleri markalayabilir, oyabilir ve 3 boyutlu işleyebilirsiniz. Şayet sistemlerimizden 20W Q Anahtarlı Fiber Lazer markalama sistemini seçerseniz kristal camada 3 boyut çalışma imkanını yakalamış olursunuz.
2-Markalama aşağı yukarı bütün sektör guruplarına hitap etmektedir. Ancak taşınabilir olan sistemlerimizi tercih ederseniz markalama operasyonlarında sizlere büyük avantaj sağlayacak olan "Yerinde Hizmet" veya "Yerinde Markalama hizmeti" de verme olasılığınız gerçekleşir. Bu rakiplere karşı büyük bir avantaj olacaktır . Örneğin, Otomotiv sanayi, Yedek Parça Sanayi, Tekstil Aksesuarları, Kuyumculuk Sektörü, Düğme Kalıbı İmali, Promosyon Ürünleri Sanayi, Turizm Sektörü, Metal, Plastik vs. Etiket İmalatı, Hayvancılık Sektöründe hayvan küpe imalatı, Özel Plastik Mühür kalıplarının imalatı ve markalanması, ve daha bir çok alanı hizmet verebileceğiniz sektörler içerisinde sayabiliriz.
3-Sektör ihtiyacı şu an için oldukça yüksek oranda. Tabi bu noktada sizlerin pazarlama ve kendinizi tanıtma kabiliyetiniz çok önemli. Bu konuda hangi şehirde hizmet vereceğiniz de çok önemli. Sizlere yukarda saymış olduğumuz sektörlerin gelişmiş olduğu noktalarda hizmet vermenizi öneririz. Örneğin büyük ve orta boyutlu işletmeler lazer makalama sistemlerine yatırım gerçekleştiriyorlar. Bu demektir ki ihtiyaç oldukça fazla ve dış tedarikciler ya talebe cevap vermiyor yada maaliyetlerini çok artıyor.
4-Matbağacı arkadaşınız acaba hangi teknikle markalama yapıyor. Şayet Elktro-Kimyasal yöntemle yapıyor ise, şablon hazırlaması ve her bir markalama operasyonunu el ile tane tane yapması gerekli. Ayrıca markalama içeriğide hep aynı olacaktır. Yani her bir farklı markalama içeriği için başka bir şablon. Bu yöntem hem ekonomik değil hemde uzun süre gerektiren bir operasyon ister. Lazer markalama sistemi ile karşılaştırma yapılmayacak bir teknolojidir. Artık bu sistemleri kullanan çoğu yatırımcı bahsetmiş olduğumuz sebeplerden dolayı lazer markalama sistem arayışları içerisindedir.

Sizleri fuar alanında karşılamaktan memnuniyet duyarız. Oluşabilecek ve eksik kalan sorularınıza cevap vermek dileğiyle.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir