Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
   Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  33
    1 2 3 4 / 4 
KENTPAR - KONYA Laserator LARGY-OTF-RT Model Fiber Lazer Teslimatı  15.10.2011 
Konya da yerleşik olan ve imatını otomotiv sektöründe devam ettiren KENTPAR firması özel siparişi olan Döner Tablalı fiber lazer markalama sistemini teslim aldı. İki kişilik ekibimizle anahtar teslimi olarak verilen lazer markalama sistemi hızlı bir şekilde işletmede çalışır hale getirildi ve örnek çalışmalar yapılarak bir gurup operatör ekibine eğitim verildi.

Laserator LARGY-OTF-RT modeli fiber lazer markalama sistemimiz maksimum 25 kg lık çevirme kapasitesine sahip hava motorlu bir döner tabla ile donanımlı. Sistem döner tablası özel 1064nm filtre camı arkasında markalamasını yaparken diğer taraftan operatör tarafından yeni bir kasnakla yükleniyor. Tabla bekleme süreleri istenildiği gibi ayarlanabilen Laserator LARGY-OTF-RT markalama sistemi ayrıca 20W Q Anahtarlı smt-serisi OEM fiber lazerle, hızlı bir endüstriyel bilgisayarla, 1000 karekter/sn markalama hızına sahip profesyonel tarama kafasıyla ve 40cm lik programlanabilir bir Z Ekseni ile donanımlı. Şu an için Casper tekerleri vasıtasyla tamamiyle fabrika zeminde mobil olan Laserator LARGY-OTF-RT kabinimiz, lazer markalama sistemimizin Hareketli-İş-Parçası-Markalama özelliğinin olması sayesinde sonradan istenirse kolayca bir hatta entegre edilebilecek.

Otomotiv sektöründe markala olmuş ve dünya otomobil devlerinin parça tedarikcilerinden olan KENTPAR a bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
   
ISO 9001-2008 ve CE Belgelerimizi Aldık  08.04.2011 
SERMATEK olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz bütün sistemlerimizde uyguladığımız kalite güvence procedürlerini 08.04.2011 tarihi itibari ile ISO 9001-2008 belgemiz ile belgelendirmiş durumdayız. Ayrıca imalatını yapmakta olduğumuz ürünlerimiz artık CE belgeli olarak bütün dünyada nihai kullanıcılarına ulaşmaktalar.
TÜYAP FUARINDAYIZ  01.10.2010 
13-17 EYLÜL 2010 tarihleri arasın İstanbul Fuar Merkezi CNR-Expo da 13. sü düzenlenecek olan ULUSLARARASI METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARINDA yerimizi almaktayız. Fuar standımızda fiber teknolojisini bünyesinde barındıran Laserator Fiber Markalama Sistemleri, Nokta Vuruşlu Markalama Sistemleri, Endüstriyel Boya Markörleri, Klişe ve Numaratörler tanıtılacaktır. İmalatını gerçekleştirdiğimiz ve dünya ya pazarladığımız, Türk markası olan ürünlerimizi tanıtmak için sizleri standımıza beklemekteyiz.
Ziyaretci bileti için lütfen bizlerle irtibat kurunuz.
2-5 ARALIK 2010 –TÜYAP BURSA İŞTİRAKİMİZ  05.07.2010 
2-5 Aralık 2010 TÜYAP Bursa Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarında, 2.Holde ilk defa İstanbul ve İzmir Endüstriyel Kimlik Bölge Sorumlarımızla beraber yerimizi alıyor olacağız. Bursa da yerleşik bir çok önemli müşteri portföyüne sahip SERMATEK hem mevcut müşterilerinin hemde muhtemel ilgili yatırımcılarının ihtiyaç ve önerilerini dinleyip yeni pek çok ürününü bu fuarda lanse ediyor olacak. Bu fuarda standımızı ziyaret etmek isteyen müşteri ve yatırımcılarımız kendilerine en yakın bölge temsilcilerinden ziyaret bileti temin edebilirler.
25-28 KASIM 2010 3T FUAR İŞTİRAKİMİZ  05.07.2010 
25-28 Kasım 2010 tarihleri arasında 9. su düzenlenen 3T Uluslararası Metal işleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarında geleneksel olduğu üzere İZMİR li bir imalatcı olarak 2010 ve 2011 Model bir çok markalama-oyma sistemi , ekipmanı ve sarf malzemeleriyle beraber yerimizi alıyoruz. İzmir, İstanbul ve Bursa Genel Satış Müdürlerimizin yönetiminde olacak olan bu fuar sürecinde Türkiye ve diğer ülkelerden katılan ve her sökterden gelen ziyaretcilerimizin sorularını cevaplıyor olacağız. Yerimiz İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2. Holde bulunmaktadır. Ziyaretcilerimizin kendilerine en yakın bölge müdürlüklerinden ziyaretci bileti temin etmeleri mümkündür.
3T 2008 İZMİR Fuarında 2. Holde sizleri bekliyoruz.  06.06.2008 
MarkalamaDunyasi Ekibi 7. si düzenlenen Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarına Istanbul ve Izmir endüstriyel kimlik bölge sorumluları ile beraber katılıyor. Bu standımızda son teknoloji ürünü olan FiberTower Serimizden 20W Q Anahtarlı DESKTOP modelimizi, bir çok modelde Pin Darbeli CNC Markalama Sistemlerini , küçük ve faydalı manuel markalama aparatlarını, endüstriyel kullanım alanına sahip özel markatör ve kalemlerini, ürün gamımıza yeni katılan düşük maliyetli ve çok yetenekli bir çok markalama ve kodlama sistemlerini görebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Standımızı ziyaret etmek ve bizlerden daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ziyaretcilerimiz bizleri arayarak davetiye isteyebilirler.
MarkalamaDunyasi Ekibi 7-10 Şubat 2008 Tarihlerinde Tüyap WIN 2008 Makina Fuarında yerini alıyor.  27.12.2007 
SERMATEK MAKINA SAN ve DIS TIC. LTD. STI. bünyesinde oluşturulmuş MarkalamaDunyasi Ekibi 13. sü düzenlenen WIN 2008 fuarına Istanbul ve Izmir endüstriyel kimlik bölge sorumluları ile beraber katılıyor. Bu standımızda son teknoloji ürünü olan FiberTower Serimizden 20W Q Anahtarlı DESKTOP modelimizi, bir çok modelde Pin Darbeli CNC Markalama Sistemlerini , küçük ve faydalı manuel markalama aparatlarını, endüstriyel kullanım alanına sahip özel markatör ve kalemlerini, ürün gamımıza yeni katılan düşük maliyetli ve çok yetenekli bir çok markalama ve kodlama sistemlerini görebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Standımızı ziyaret etmek ve bizlerden daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ziyaretcilerimiz bizleri arayarak davetiye isteyebilirler.
Farklı Ölçülerde Metal Etiketler İçin Otomatik Endüstriyel Kabartmalı Markalama Sistemi   
EMB-120 METAL ETİKET KABARTMALI MARKALAMA SİSTEMİ
Günümüzde , kalıcı etiketleme veya kimliklendirme ihtiyacı değişik ölçüler, malzemeler ve kalınlıklarda metal etiket markalama için basit, hızlı, dayanıklı ve esnek sistemleri gerektirmektedir.

EMB-120 Kabartma Sistemi aşağıdaki özellikleri ile bu ihtiyaçlar için doğru cevaptır:

• Üniversal etiket besleyici, farklı ölçülerdeki etiketleri otomatik olarak markalamaya hazırlar. Sadece bir dakika içerisinde herhangi bir takım kullanmaksızın şarjör besleyiciler üzerinde basit bir ayar yaparak bir ölçüden diğer bir ölçüye geçmek mümkündür.
• Alternatif olarak iki farklı etiket boşaltma sistemi sunulmuştur: ilki LIFO tip olup yandan boşaltmalıdır; diğeri etiketlerin FIFO sıralamasında alındığı, yükleme ünitesine benzer bir çıkış şarjörü sağlanarak sunulmaktadır.
• Özel konfigürasyonunda, Ünite, yapısı aynı zamanda farklı ölçü ve/veya tipte etiket beslemeye olanak tanıyan bir besleme şarjöründen daha fazla şarjör alabilir.
• 80kg ağırlığındaki sağlam yapısı kesinlikle 65db üstünde ses çıkarmasını engelleyen bir kabin vasıtasıyla komple kapatılmıştır ve bu yapı kullanıcılara farklı iş koşullarında çalışması için korumalı bir çözüm sağlamaktadır.
• RS232 seri haberleşme portu ile çalışan özel amaçlı yazılımı on line uygulamalar için EMB-120 markalama cihazına maksimum esneklik kazandırmaktadır.

Ürünün Teknik Özellikleri için lütfen "Ürün Listesi" bölümüne gidiniz..
Farklı Ölçülerde Metal Etiketler İçin Düşük Maliyetli Otomatik Endüstriyel Kabartmalı Markalama Sistemi   
SIMET EMB-90
SIMET EMB-90 metal etiket kabartma sistemi, günümüze kadar düşük maliyetli alternatiflerin ancak manuel metodlar olduğu yerde, elektronik kabartma çözümüyle düşük/orta kapasiteli metal markalama uygulamalarını gerçekleştirmek için özellikle dizayn edilmiştir.

EMB-90 opsiyonel olarak çok pahalı ekipmanlarla önerilen otomatik besleme sistemi ve on-line bağlantı imkanını bırakmak zorunda kalmaksızın, daha düşük çalışma hızı gerektiren uygulamalar için ideal çözümdür.

Bir klavye ve LCD ekran ile donatılan EMB-90 kritik bulunan yerde boşta çalışma zamanını azaltmak için bir yardımcı makina olarak ideal bir alternatiftir.

EMB-90 metal etiketlerin kimliklendirilmesi ve kişiselleştirilmesi için kabartma sistemleri bütününün bir parçasıdır.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir