Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
  Seçilen Haber
" G Serisi Kazımalı Pin Markalama Sistemleri "
Modern üretim prosesleri, derin ve sessiz markalama temelinden oluşan iki ana ihtiyacı tatmin etmek üzere her geçen gün daha da fazla artarak çoğalan talebine cevap aramaktadır. SITEL kazımalı markalama modelleri bu amaç için dizayn edilmiştir.

Yüksek mekanik karakteristiğe sahip ünite, bu yüzden bir pin markalama ünitesinden ziyade daha çok hassas bir takım tezgahına benzer olarak lineer kızak ve vidalı millerle donatılarak dizayn edilmiştir. 16 mm lik sıra dışı elmas pin adaptasyonu (G1) dayanım, gü, hassasiyet ve yüksek markalama kalitesini daha da fazla perçinlemiştir.

Pinin titreşim yaparak kullanıldığı nokta vuruşlu markalama tekniğinden daha çok basınç yardımıyla çalıştığı kazımalı markalama tekniği sisteme çok sessiz bir çalışma ortamı sağlar.

Bu yüzden yüksek üretim adetleri, özellikle geniş markalama alanı sayesinde araç şasi numarası markalama için otomotiv üretim hatlarında olduğu gibi on-line entegrasyonu ve kompleks sistemlere sahip ara ünite olarak da kullanılmaktadır.

Klavye ve ekrana sahip bütünleşik kontrol ünitesi sayesinde sistem PC ihtiyacı olmaksızın da kullanılabilir. G serisi ile seri numara, tarih, vardiya, bekletme ve sembol ve logolar için temel çizim şekillerini markalayabilirsiniz.

SITEL KAZIMALI MODELLERE GENEL BAKIŞ

KAZIMA (SCRIBING) TEKNOLOJİSİ
Kazıma türü markalama, pin markalama yöntemine alternative olarak, çok verimli sonuçlar veren ve özellikle önemli uygulamara tercih edilen yeni bir teknolojidir.

Kazıma Teknolojisinin Avantajları
• Sessizdir
• Yüksek kaliteye sahiptir
• Kesintisizdir (Sürekli Çizgi)
• Hızlıdır
• Ekonomiktir
• Derindir

KAZIMA TEKNOLOJİSİ
• Uygulama yüzeyindeki malzemeyi sıyırarak deforme eder ve dolayısıyla markalama gerçekleşir.
Deformasyon türlerine göre;
• Kazıma itme gücü ile (Statik Enerji)
• Nokta vuruş ise darbe gücü ile (Kinetik Enerji)
gerçekleşmektedir.

KAZIMA TEKNOLOJİSİ
• Eğri ve düz yüzeylerde
• Yumuşak malzemelerder (Aliminyum, Bakır, Pirinç, Termoplastik Ürünler, vs.)
• Sert metallerde (Çelik veya daha sert)
uygulanmaktadır.

UYGULAMAYA GÖRE FARKLI MARKALAMA TAKIMLARI FARKLI AÇI ve DERECELERDE KULLANILMAKTADIR
• Elmas
• Sert Metal (Carbide Tungsten)

KAZIMA TEKNOLOJİSİNDE
• TUNGSTEN CARBIDE takımlar, kaba ve düz yüzeyli metallerde
• ELMAS takımlar, daha düşük kabalıktaki yüzeylerde ve düz yüzeylerde
• PIN BALL (Patentli Özellik) takımı ile özellikle anodize ,nikel kaplama, ince parlatma gibi işlemlerden geçmiş yüzeyi çizilmeyen metallerde
kullanılmaktadır.

SITEL KAZIMALI MARKALAMA ÜRÜNLERİ
• Fonksiyonel olarak diğer Sitel Stamper Serisi (G-X-HP) ile pratik olarak aynıdır.
• Elektronik control ünitesi aşağıdaki konfigürasyonlarda sağlanmaktadır.
-Hücre tipli ayrı bir unite olarak
-raf tipi, bir pano içerisine montaj edilecek şekilde
• Elektronik control ünitesi ile markalama kafası arasındaki bağlantılar
-20 m lik standart gü kablos
-20m lik standart data kablosu
yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

STEL KAZIMA MARKALAMA KAFASI
• Otomasyon hattına monte edilebilir.
• Ayaklı tablası ile kullanılabilir
• MF-52 Gülendirilmiş yer ünitesi ile kullanılabilir.

ANA UYGULAMA ALANLARI
• Otomotiv, Motorsiklet Sektörü
-Susturucular
-Akslar
-Motor Blokları
-Gövde
-Krank Milleri
-Rod Kolları
-Kam Milleri
-vs.
• Gürültünün istenmediği bütün alanlar

NEDEN KAZIMA SİSTEMLERİ?
• Bu teknoloji öncelikli olarak maliyetsebeplerinden dolayı piyasaya oldukça geç girmiştir.
• Şimdiki kullanım sebepleri ise
-Gürültü giderme/önleme
-Fabrikalardaki güvenlik kurallarındaki gürültü kısıtlamalarından dolayı
-Daha yüksek markalama kalitesi için.

   Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  32
    1 2 3 4 / 4 
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.  29.05.2015 
Adapazarında yerleşik olan Lucas Elektrik Firması İkinci Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz Dotpeenator SA14 Markalama Makinasını teslim aldı. 160X110mm markalama alanına sahip olan SA14 modelimiz 7 inçlik renkli dokunmatik TTF ekranı ile harici başka bir kontrol ünitesine ihtiyaç duymadan kolaylıkla kontrol edilebilmekte. Lucas Elektrik firması yetkililerine bizleri markalama paydaşı olarak tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama  16.08.2013 
NGR Hidrolik, Ankara da imalatını yapmakta olduğu hidrolik elemanlarının markalanması operasyonlarında Markalama Dünyasına özel sipariş verdiği geniş ebatlara sahip (500X400MM) yerli imalatımız olan Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını teslim aldı. Geniş markalama alanlarına sahip COXL13 modeli ile en büyük hacimli hidrolik elemanları bile Ankara daki imalathanesinde kolayca markalayacaklar. NGR Hidroliğe markalama partneri olarak bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket  12.03.2013 
Yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızla İstanbul da yerleşik bir firma için 6000 adet kabartmalı etiket siparişi alınmıştır. Bu etiketler galvaniz banyosuna girecek borulara takip amacıyla bağlanmakta olup özellikle kabartmalı markalanmış yüzeyi sayesinde banyo sonrası kolay okunurluğu sağlamaktadır.

Nokta Vuruşlu Markalama makinamız olan Dotpeenator CO9 hem alüminyum hemde paslanmaz metal etiketlere nokta sıklıklarını ayarlayarak kabartmalı markalama yapmaktadır. Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerinin genelde desteklediği düşünülen çökerterek markalama sürecinin aksine Türkiye de ilk imalatını gerçekleştirdiğimiz Yerli Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız olan Dotpeenator CO9 kabartmalı markalama sürecinide düşük maliyetli olarak desteklenmektedir.
KAYALAR ARMATÜR 2. KEZ LASERATOR FİBER LAZERİMİZE YATIRIM YAPTI  16.02.2013 
KAS marka armatürlerinin markalanması sürecinde kullanmış olduğu 20W Laserator Fiber Lasere ek olarak artan iş hacmini karşılamaya yönelik olarak, Kayalar Armatür Sanayi 2. Fiber Laser Markalama sistemini de firmamızdan teslim alarak lazer markalama parkurunu genişletmiş oldu. Kayalar Armatüre tercihini tekrar Markalama Dünyası / SERMATEK ten yana kullandığı için teşekkür ediyoruz.
Borusan Mannesman Dotpeenator ile Markalıyor  20.12.2012 
Gebze de yerleşik olan Borusan Mannesman Boru Fabrikasın bünyesinde bulunan Kalite Bölümü çalışanları numune test parçalarının takibini yapmak amacıyla hassas ve kaliteli o.5-1mm markalama punto yüksekliğini sağlayan Lineer Kızaklı Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza 2 adet olmak üzere yatırım gerçekleştirdi.
Pegasus Mekanik Atölyesi için Markalama Dünyasını Tercih Etti  06.06.2012 
Pegasus Hava Yollarına Ait olan Sabiha Gökçen Hava Limanında yerleşik Mekanik Bakım Atölyesinde çalışan yetkililer özel takımların markalanması ve kodlanması ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Masa Üstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih ettiler.
Tüpraş Aliağa Rafinerisi Takımlarını Dotpeenator ile Kodluyor  08.10.2012 
Tüpraş Aliağa Tesisleri takımlarını takipedilebilirliğini sağlamak amacıya takımlarına karekod (2D Data Matriks) kodlaması yapmak için yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza yatırım gerçekleştirdi.
ALFA LAVAL Nokta Vuruşlu Dotpeenator CO9 ile Etiketlerini Markalıyor  12.12.2012 
Isı Transferi, Seperasyon ve Sıvı Taşıma sektörünün öncü kuruluşlarından olan ALFA LAVAL samandıra, İstanbul da yerleşik fabrikasında etiketlerinin markalanması süreçlerinde kullanılmak üzere yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih etti.
TIRSAN Dotpeenator CO9 CNC Pin Markalama Makinamızı Tercih Etti  27.03.2012 
Adapazarında yerleşik olan ve Dorse, Treyler imalatını gerçekleştirmekte olan TIRSAN büyük Dorse ve Treyler Etiketlerini artık Dotpeenator CO9 Kodlu Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız ile gerçekleştirmekte. Kullanımı kolay profesyonel Türkçe arayüz yazılımı vasıtasıyla çok daha hassas ve güzel markalama sonuçları elde etmekteler.
Türkiye nin 2. Milli Savaş Gemisine yine Türkiye'nin İlk Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Verdik  15.12.2012 
Milli Savaş Gemimiz de Türkiye de imalatını yapmakta olduğumuz ve Türkiye nin ilk Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olan Dotpeenator CO9 gemi içerisindeki gerekli ekipman, takım, avadanlık ve donanımları kodlamak üzere kullanılacak.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir