Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
  Seçilen Haber
" T Serisi Yüksek Netlikte Markalama Sağlayan Programlanabilir Profesyonel Markalama Sistemleri "
DEĞİŞKEN DATALARIN
SÜREKLİ MARKALANMASINDA
GÜVENİLİR SİSTEM
T Serisi pin markalama sistemi, düzgün olmayan veya eğimli yüzeyler de dahil çeşitli ve farklı sertliklerdeki metaller üzerine yüksek netlikte, sürekli-kalıcı ve kolay markalama yaparak günümüzün ürün kimliklendirmesi için zorunlu olan uluslararası standartları uygulamanızı sağlar.

MARKALAMA TEKNİĞİ
Markalama kafası içinde yerleştirilmiş yüksek frekansta titreşim yapan yüksek sertlikteki bir pin kişisel bir bilgisayar üzerinden kumanda edilen elektronik bir kontrol ünitesi tarafından kontrol edilir. Bu pin metal üzerine bir seri mikro nokta vuruşu yaparak aşındırır veya çenter böylece markalanmak istenen karakterleri ve dizaynları meydana getirmiş olur.

Mikronokta tekniği, sadece birkaç basit ayarlama ile istenen derinlikte ve şekillerde farklı sertliklerdeki herhangi bir malzemenin (metal, plastik, ağaç, cam,..vs) markalamasını yapmanıza olanak sağlar. Pin vuruş gücü, stres noktalarının oluşması veya malzeme yapısının deforme olmasını önlemek için ayarlanabilmektedir.

TESKST PROGRAMLAMADA ESNEK VE KULLANIMI KOLAY
SITEL T Serisi basit ve tekst programlama için Windows arayüzlü iyi geliştirilmiş bir yazılım kullanan bir ploter ile karşılaştırılabilir.

Bir çok değişik görev böylece programlanabilmektedir: sabit data, seri numara verme, farklı konfigürasyonlarda tarih kodlama, saat kodlama, pin stroku, görev parametreleri, CAD programlarından dosya yükleme, markalanmış tekstlerin yazılı raporu,.. vs.

HP-GL haberleşme protokolu ile uyumluluğu sayesinde gülük çekmeden mevcut CAD programlarını kullanmasına imkan verir. Bu yüzden standart script, ters çevrili, italik, açılı, dairesel, eğimli, sürekli çizgi, dot matriks,..vs gibi herhangi istenen font ve ölçü kullanılarak markalama yapmak mümkündür.

Bu yüzden kullanıcı uzun ve pahalı süreçlere gerek duymadan logolar ve çizimler oluşturabilme özgürlüğüne sahiptir.

SITEL T serisi kontrol ünitesi kullanımında öncelikle markalama bilgileri kontrol kutusuna kaydedilir ve daha sonra bilgisayar ile bağlantısı kesilip bilgisayar başka işler için kullanılabilmektedir.

YÜKSEK NETLİK VE MARKALAMA KALİTESİ
T serisi sahip olduğu 0.025mm lik çözünürlük sayesinde bir mikronokta sistemi için olağanüstü yüksek markalama kalitesi üretir.Bu özellik sayesinde çok düşük basınçlarda çalışırken dahi normal olarak sadece pahalı lazer üniteleri kullanarak elde edilebilen sürekli çizgiler yaratmanıza imkan verir.

T serisi markalama sonuçlarında; 0.10mm karakter yüksekliğinde (sadece mercek kullanılarak okunabilir) okunaklı bir markalama sağlanabilen yüksek netlik ve berraklık elde edilir.

T serisi aynı zamanda Japonca, Çince,..vs. gibi ideogramlardan oluşan alfabeleri de rahatlıkla markalayabilir.

HIZ VE MARKALAMA KALİTESİ
Düşük eksenel hızlarda çalışırken, mikronoktalar sürekli bir çizgi ile markalanacak karakteri oluştururlar; hız ne kadar çok artırılırsa noktalar arasındaki mesafe artar ve birbirinden ayrılmış noktaların oluşturduğu markalama karakterleri elde edilir.
T serisi hem kesikli çizgide yüksek hızlarda çalışırken hem de düşük hızlarda sürekli çizgide çalışırken yüksek markalama kalitesi sağlar.

Aynı markalama programı içerisinde 1mm/sn den 200mm/sn hıza kadar değişen 8 ayrı hız kademesi seçilebilir.

Bu durum operatörün tek seferde markalama yapacak bir program oluştururken birden daha fazla hız kademesinde çalışması için avantaja sahip olduğunu gösterir. Böylece değişik tekst formatlarına bağlı olarak optimum zamanda en iyi sonuçları elde eder.

DÜŞÜK OPERASYONEL SES DÜZEYİ
T serisinin önemli bir avantajı hız kaybetmeksizin ses derecesini azaltan düşük pin titreşim frekanslarında çalışabilmenizdir. Dot matriks markalama da olduğu gibi sürekli çizgi yerine kesikli çizgilerden oluşan karakterler elde edebileceksiniz.

GÜÇ VE HASSASİYET
Pin titreşim yaparken, her bir strok pnomatik olarak kontrol edilir böylece markalama kuvveti sabit ve gücün altında kalır.

Hepsinden öte hava basıncı ve sonuç olarak pin vuruş gücü sürekli olarak ayarlanabilmektedir.

Özellikle düşük basınçlarda hassas malzemelerin markalanması sırasında faydalı olan hassas basınç ayarı malzeme tipi ve istenen derinlik için en iyi markalama koşullarını garanti eder. Böylece hassas veya narin malzemeler üzerine yüzeysel markalama veya sert ve 12 mm ye kadar yükseklik farklılıkları olan düzgün olmayan yüzeyler üzerine derin markalama yapmanızı olanaklı kılar.

SAĞLAM VE GÜVENİLİR
T serisinin mekanik yapısı maksimum basınçlarda çalışırken dahi makinanın ömrü, sağlamlığı ve hassasiyetini garanti eden özel bir robustluğa sahiptir.

Bu durum pin hareketini sağlayan özel eksen sabitleme sistemi iki hareketli eksen ve dört sabitlenmiş eksen yuvasının oluşturduğu solid dizayndan oluşurken iki step (X, Y) motoru, ana gövde yapısıyla bütünleşik olarak sabitlendiğinden dolayı başarılabilmiştir.

Bunun yanında markalama kafası operasyon sırasında toz ve talaş gibi partiküllerin makinanın iç kısmına girmesini önleyecek şekilde komple kapatılmıştır.

Back up pili makine kapatıldığında kayıtlı bilgilerin kaybını önler.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Markalama alanı (X x Y)
T2 200x200 mm
T1 100x80 mm
T8 80x50 mm
Karakter Yüksekliği T2 200 mm
T1 100 mm
T8 80 mm

Markalama yüksekliği (ops. Tabla ve kolon ile) 0-275 mm
Markalama hızı 1 den 200 mm/sn ye kadar ayarlanabilir
Markalama çözünürlüğü 0.025mm (X ve Y ekseni)
Karakter yüksekliği 0.1 den 200 mm ye kadar 0.025 mm artışla
Pin frekansı 10 dan 150 Hz e kadar ayarlanabilir
Yüzey düzlem değişikliği Maks. 12 mm (±6mm)
Markalama kafası oryantasyonu Limitsiz
Çalışma basıncı Maks. 6 bar
Markalam kuvveti Maks. 2000 kg
Ses düzeyi 67 Db
Gü ihtiyacı 220 VAC ±20%, 50 Hz
Gü tüketimi 200 VA
Markalama Kafası Ölçüleri T2 360x356x188 mm
T1 260x237x188 mm
T8 167x135x245 mm
Serbest pin stroku 95 mm
Markalama kafası ağırlığı 25 – 12.5 – 6.5 kg
Kontrol ünitesi ölçüleri 310x100x200 mm
Kontrol ünitesi ağırlığı 4.5 kg
Ayar sistemi 20 LED ekran
Buffer kapasitesi 200 Kb (450 Kb opsiyonel)
Back-up pil Lityum, dahili
PC bağlantı arayüzü RS 232
Operasyon ön programlama Yazılımı T-SW Windows 95 kullanıcı arayüz yazılımı
Haberleşme protokolu HP-GL 7585B
Asgari önerilen PC konfigürasyonu CPU 80386 MS-DOS IBM uyumlu Windows 3.1- RAM 4 Mb – FDD 1,44 Mb – HDD 40 Mb – VGA ekran – T serisi için bir seri port – Fare için bir seri port – Fare


OPSİYONEL AKSESUARLARI
• Uygulamalara göre değişen farklı tiplerde yükseklik ayarlı kolon ve tablası
• Uygulamalara göre değişen farklı sertlik ve şekillere uygun pin kartuşu ve pin çeşitleri
• Z-Eksen motoru
• Çevresel markalama için Rotary fikstür
• Hassas basınç ayarı dahilinde uzakta kumanda tuşları
• Manuel ayarlı etiket aparatı
• Otomatik etiket besleme ünitesi
• Renkli markalama
• OCR ve Barkod okuma sistemi
• Barkod, değişik tekstler,..vs için yüksek performanslı program
• .PLT formatında 2D Data Matrix oluşturma programı
• 8 Giriş ve 8 çıkış için I/O haberleşme portları
• Özel sistemler ve anahtar teslimi uygulamalar

   Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  32
    1 2 3 4 / 4 
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.  29.05.2015 
Adapazarında yerleşik olan Lucas Elektrik Firması İkinci Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz Dotpeenator SA14 Markalama Makinasını teslim aldı. 160X110mm markalama alanına sahip olan SA14 modelimiz 7 inçlik renkli dokunmatik TTF ekranı ile harici başka bir kontrol ünitesine ihtiyaç duymadan kolaylıkla kontrol edilebilmekte. Lucas Elektrik firması yetkililerine bizleri markalama paydaşı olarak tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama  16.08.2013 
NGR Hidrolik, Ankara da imalatını yapmakta olduğu hidrolik elemanlarının markalanması operasyonlarında Markalama Dünyasına özel sipariş verdiği geniş ebatlara sahip (500X400MM) yerli imalatımız olan Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını teslim aldı. Geniş markalama alanlarına sahip COXL13 modeli ile en büyük hacimli hidrolik elemanları bile Ankara daki imalathanesinde kolayca markalayacaklar. NGR Hidroliğe markalama partneri olarak bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket  12.03.2013 
Yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızla İstanbul da yerleşik bir firma için 6000 adet kabartmalı etiket siparişi alınmıştır. Bu etiketler galvaniz banyosuna girecek borulara takip amacıyla bağlanmakta olup özellikle kabartmalı markalanmış yüzeyi sayesinde banyo sonrası kolay okunurluğu sağlamaktadır.

Nokta Vuruşlu Markalama makinamız olan Dotpeenator CO9 hem alüminyum hemde paslanmaz metal etiketlere nokta sıklıklarını ayarlayarak kabartmalı markalama yapmaktadır. Nokta Vuruşlu Markalama Sistemlerinin genelde desteklediği düşünülen çökerterek markalama sürecinin aksine Türkiye de ilk imalatını gerçekleştirdiğimiz Yerli Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız olan Dotpeenator CO9 kabartmalı markalama sürecinide düşük maliyetli olarak desteklenmektedir.
KAYALAR ARMATÜR 2. KEZ LASERATOR FİBER LAZERİMİZE YATIRIM YAPTI  16.02.2013 
KAS marka armatürlerinin markalanması sürecinde kullanmış olduğu 20W Laserator Fiber Lasere ek olarak artan iş hacmini karşılamaya yönelik olarak, Kayalar Armatür Sanayi 2. Fiber Laser Markalama sistemini de firmamızdan teslim alarak lazer markalama parkurunu genişletmiş oldu. Kayalar Armatüre tercihini tekrar Markalama Dünyası / SERMATEK ten yana kullandığı için teşekkür ediyoruz.
Borusan Mannesman Dotpeenator ile Markalıyor  20.12.2012 
Gebze de yerleşik olan Borusan Mannesman Boru Fabrikasın bünyesinde bulunan Kalite Bölümü çalışanları numune test parçalarının takibini yapmak amacıyla hassas ve kaliteli o.5-1mm markalama punto yüksekliğini sağlayan Lineer Kızaklı Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza 2 adet olmak üzere yatırım gerçekleştirdi.
Pegasus Mekanik Atölyesi için Markalama Dünyasını Tercih Etti  06.06.2012 
Pegasus Hava Yollarına Ait olan Sabiha Gökçen Hava Limanında yerleşik Mekanik Bakım Atölyesinde çalışan yetkililer özel takımların markalanması ve kodlanması ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Masa Üstü Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih ettiler.
Tüpraş Aliağa Rafinerisi Takımlarını Dotpeenator ile Kodluyor  08.10.2012 
Tüpraş Aliağa Tesisleri takımlarını takipedilebilirliğini sağlamak amacıya takımlarına karekod (2D Data Matriks) kodlaması yapmak için yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamıza yatırım gerçekleştirdi.
ALFA LAVAL Nokta Vuruşlu Dotpeenator CO9 ile Etiketlerini Markalıyor  12.12.2012 
Isı Transferi, Seperasyon ve Sıvı Taşıma sektörünün öncü kuruluşlarından olan ALFA LAVAL samandıra, İstanbul da yerleşik fabrikasında etiketlerinin markalanması süreçlerinde kullanılmak üzere yerli imalatımız olan Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Makinamızı tercih etti.
TIRSAN Dotpeenator CO9 CNC Pin Markalama Makinamızı Tercih Etti  27.03.2012 
Adapazarında yerleşik olan ve Dorse, Treyler imalatını gerçekleştirmekte olan TIRSAN büyük Dorse ve Treyler Etiketlerini artık Dotpeenator CO9 Kodlu Nokta Vuruşlu Markalama Makinamız ile gerçekleştirmekte. Kullanımı kolay profesyonel Türkçe arayüz yazılımı vasıtasıyla çok daha hassas ve güzel markalama sonuçları elde etmekteler.
Türkiye nin 2. Milli Savaş Gemisine yine Türkiye'nin İlk Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Verdik  15.12.2012 
Milli Savaş Gemimiz de Türkiye de imalatını yapmakta olduğumuz ve Türkiye nin ilk Nokta Vuruşlu Markalama Makinası olan Dotpeenator CO9 gemi içerisindeki gerekli ekipman, takım, avadanlık ve donanımları kodlamak üzere kullanılacak.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir