Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
  Seçilen Haber
16.08.2013
" Ankara Nokta Vuruşlu Markalama "
NGR Hidrolik, Ankara da imalatını yapmakta olduğu hidrolik elemanlarının markalanması operasyonlarında Markalama Dünyasına özel sipariş verdiği geniş ebatlara sahip (500X400MM) yerli imalatımız olan Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını teslim aldı. Geniş markalama alanlarına sahip COXL13 modeli ile en büyük hacimli hidrolik elemanları bile Ankara daki imalathanesinde kolayca markalayacaklar. NGR Hidroliğe markalama partneri olarak bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.

   Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  32
    1 2 3 4 / 4 
   
ISO 9001-2008 ve CE Belgelerimizi Aldık  08.04.2011 
SERMATEK olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz bütün sistemlerimizde uyguladığımız kalite güvence procedürlerini 08.04.2011 tarihi itibari ile ISO 9001-2008 belgemiz ile belgelendirmiş durumdayız. Ayrıca imalatını yapmakta olduğumuz ürünlerimiz artık CE belgeli olarak bütün dünyada nihai kullanıcılarına ulaşmaktalar.
TÜYAP FUARINDAYIZ  01.10.2010 
13-17 EYLÜL 2010 tarihleri arasın İstanbul Fuar Merkezi CNR-Expo da 13. sü düzenlenecek olan ULUSLARARASI METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARINDA yerimizi almaktayız. Fuar standımızda fiber teknolojisini bünyesinde barındıran Laserator Fiber Markalama Sistemleri, Nokta Vuruşlu Markalama Sistemleri, Endüstriyel Boya Markörleri, Klişe ve Numaratörler tanıtılacaktır. İmalatını gerçekleştirdiğimiz ve dünya ya pazarladığımız, Türk markası olan ürünlerimizi tanıtmak için sizleri standımıza beklemekteyiz.
Ziyaretci bileti için lütfen bizlerle irtibat kurunuz.
2-5 ARALIK 2010 –TÜYAP BURSA İŞTİRAKİMİZ  05.07.2010 
2-5 Aralık 2010 TÜYAP Bursa Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarında, 2.Holde ilk defa İstanbul ve İzmir Endüstriyel Kimlik Bölge Sorumlarımızla beraber yerimizi alıyor olacağız. Bursa da yerleşik bir çok önemli müşteri portföyüne sahip SERMATEK hem mevcut müşterilerinin hemde muhtemel ilgili yatırımcılarının ihtiyaç ve önerilerini dinleyip yeni pek çok ürününü bu fuarda lanse ediyor olacak. Bu fuarda standımızı ziyaret etmek isteyen müşteri ve yatırımcılarımız kendilerine en yakın bölge temsilcilerinden ziyaret bileti temin edebilirler.
25-28 KASIM 2010 3T FUAR İŞTİRAKİMİZ  05.07.2010 
25-28 Kasım 2010 tarihleri arasında 9. su düzenlenen 3T Uluslararası Metal işleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarında geleneksel olduğu üzere İZMİR li bir imalatcı olarak 2010 ve 2011 Model bir çok markalama-oyma sistemi , ekipmanı ve sarf malzemeleriyle beraber yerimizi alıyoruz. İzmir, İstanbul ve Bursa Genel Satış Müdürlerimizin yönetiminde olacak olan bu fuar sürecinde Türkiye ve diğer ülkelerden katılan ve her sökterden gelen ziyaretcilerimizin sorularını cevaplıyor olacağız. Yerimiz İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2. Holde bulunmaktadır. Ziyaretcilerimizin kendilerine en yakın bölge müdürlüklerinden ziyaretci bileti temin etmeleri mümkündür.
3T 2008 İZMİR Fuarında 2. Holde sizleri bekliyoruz.  06.06.2008 
MarkalamaDunyasi Ekibi 7. si düzenlenen Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarına Istanbul ve Izmir endüstriyel kimlik bölge sorumluları ile beraber katılıyor. Bu standımızda son teknoloji ürünü olan FiberTower Serimizden 20W Q Anahtarlı DESKTOP modelimizi, bir çok modelde Pin Darbeli CNC Markalama Sistemlerini , küçük ve faydalı manuel markalama aparatlarını, endüstriyel kullanım alanına sahip özel markatör ve kalemlerini, ürün gamımıza yeni katılan düşük maliyetli ve çok yetenekli bir çok markalama ve kodlama sistemlerini görebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Standımızı ziyaret etmek ve bizlerden daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ziyaretcilerimiz bizleri arayarak davetiye isteyebilirler.
MarkalamaDunyasi Ekibi 7-10 Şubat 2008 Tarihlerinde Tüyap WIN 2008 Makina Fuarında yerini alıyor.  27.12.2007 
SERMATEK MAKINA SAN ve DIS TIC. LTD. STI. bünyesinde oluşturulmuş MarkalamaDunyasi Ekibi 13. sü düzenlenen WIN 2008 fuarına Istanbul ve Izmir endüstriyel kimlik bölge sorumluları ile beraber katılıyor. Bu standımızda son teknoloji ürünü olan FiberTower Serimizden 20W Q Anahtarlı DESKTOP modelimizi, bir çok modelde Pin Darbeli CNC Markalama Sistemlerini , küçük ve faydalı manuel markalama aparatlarını, endüstriyel kullanım alanına sahip özel markatör ve kalemlerini, ürün gamımıza yeni katılan düşük maliyetli ve çok yetenekli bir çok markalama ve kodlama sistemlerini görebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Standımızı ziyaret etmek ve bizlerden daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ziyaretcilerimiz bizleri arayarak davetiye isteyebilirler.
Farklı Ölçülerde Metal Etiketler İçin Otomatik Endüstriyel Kabartmalı Markalama Sistemi   
EMB-120 METAL ETİKET KABARTMALI MARKALAMA SİSTEMİ
Günümüzde , kalıcı etiketleme veya kimliklendirme ihtiyacı değişik ölçüler, malzemeler ve kalınlıklarda metal etiket markalama için basit, hızlı, dayanıklı ve esnek sistemleri gerektirmektedir.

EMB-120 Kabartma Sistemi aşağıdaki özellikleri ile bu ihtiyaçlar için doğru cevaptır:

• Üniversal etiket besleyici, farklı ölçülerdeki etiketleri otomatik olarak markalamaya hazırlar. Sadece bir dakika içerisinde herhangi bir takım kullanmaksızın şarjör besleyiciler üzerinde basit bir ayar yaparak bir ölçüden diğer bir ölçüye geçmek mümkündür.
• Alternatif olarak iki farklı etiket boşaltma sistemi sunulmuştur: ilki LIFO tip olup yandan boşaltmalıdır; diğeri etiketlerin FIFO sıralamasında alındığı, yükleme ünitesine benzer bir çıkış şarjörü sağlanarak sunulmaktadır.
• Özel konfigürasyonunda, Ünite, yapısı aynı zamanda farklı ölçü ve/veya tipte etiket beslemeye olanak tanıyan bir besleme şarjöründen daha fazla şarjör alabilir.
• 80kg ağırlığındaki sağlam yapısı kesinlikle 65db üstünde ses çıkarmasını engelleyen bir kabin vasıtasıyla komple kapatılmıştır ve bu yapı kullanıcılara farklı iş koşullarında çalışması için korumalı bir çözüm sağlamaktadır.
• RS232 seri haberleşme portu ile çalışan özel amaçlı yazılımı on line uygulamalar için EMB-120 markalama cihazına maksimum esneklik kazandırmaktadır.

Ürünün Teknik Özellikleri için lütfen "Ürün Listesi" bölümüne gidiniz..
Farklı Ölçülerde Metal Etiketler İçin Düşük Maliyetli Otomatik Endüstriyel Kabartmalı Markalama Sistemi   
SIMET EMB-90
SIMET EMB-90 metal etiket kabartma sistemi, günümüze kadar düşük maliyetli alternatiflerin ancak manuel metodlar olduğu yerde, elektronik kabartma çözümüyle düşük/orta kapasiteli metal markalama uygulamalarını gerçekleştirmek için özellikle dizayn edilmiştir.

EMB-90 opsiyonel olarak çok pahalı ekipmanlarla önerilen otomatik besleme sistemi ve on-line bağlantı imkanını bırakmak zorunda kalmaksızın, daha düşük çalışma hızı gerektiren uygulamalar için ideal çözümdür.

Bir klavye ve LCD ekran ile donatılan EMB-90 kritik bulunan yerde boşta çalışma zamanını azaltmak için bir yardımcı makina olarak ideal bir alternatiftir.

EMB-90 metal etiketlerin kimliklendirilmesi ve kişiselleştirilmesi için kabartma sistemleri bütününün bir parçasıdır.
G Serisi Kazımalı Pin Markalama Sistemleri   
Modern üretim prosesleri, derin ve sessiz markalama temelinden oluşan iki ana ihtiyacı tatmin etmek üzere her geçen gün daha da fazla artarak çoğalan talebine cevap aramaktadır. SITEL kazımalı markalama modelleri bu amaç için dizayn edilmiştir.

Yüksek mekanik karakteristiğe sahip ünite, bu yüzden bir pin markalama ünitesinden ziyade daha çok hassas bir takım tezgahına benzer olarak lineer kızak ve vidalı millerle donatılarak dizayn edilmiştir. 16 mm lik sıra dışı elmas pin adaptasyonu (G1) dayanım, gü, hassasiyet ve yüksek markalama kalitesini daha da fazla perçinlemiştir.

Pinin titreşim yaparak kullanıldığı nokta vuruşlu markalama tekniğinden daha çok basınç yardımıyla çalıştığı kazımalı markalama tekniği sisteme çok sessiz bir çalışma ortamı sağlar.

Bu yüzden yüksek üretim adetleri, özellikle geniş markalama alanı sayesinde araç şasi numarası markalama için otomotiv üretim hatlarında olduğu gibi on-line entegrasyonu ve kompleks sistemlere sahip ara ünite olarak da kullanılmaktadır.

Klavye ve ekrana sahip bütünleşik kontrol ünitesi sayesinde sistem PC ihtiyacı olmaksızın da kullanılabilir. G serisi ile seri numara, tarih, vardiya, bekletme ve sembol ve logolar için temel çizim şekillerini markalayabilirsiniz.

SITEL KAZIMALI MODELLERE GENEL BAKIŞ

KAZIMA (SCRIBING) TEKNOLOJİSİ
Kazıma türü markalama, pin markalama yöntemine alternative olarak, çok verimli sonuçlar veren ve özellikle önemli uygulamara tercih edilen yeni bir teknolojidir.

Kazıma Teknolojisinin Avantajları
• Sessizdir
• Yüksek kaliteye sahiptir
• Kesintisizdir (Sürekli Çizgi)
• Hızlıdır
• Ekonomiktir
• Derindir

KAZIMA TEKNOLOJİSİ
• Uygulama yüzeyindeki malzemeyi sıyırarak deforme eder ve dolayısıyla markalama gerçekleşir.
Deformasyon türlerine göre;
• Kazıma itme gücü ile (Statik Enerji)
• Nokta vuruş ise darbe gücü ile (Kinetik Enerji)
gerçekleşmektedir.

KAZIMA TEKNOLOJİSİ
• Eğri ve düz yüzeylerde
• Yumuşak malzemelerder (Aliminyum, Bakır, Pirinç, Termoplastik Ürünler, vs.)
• Sert metallerde (Çelik veya daha sert)
uygulanmaktadır.

UYGULAMAYA GÖRE FARKLI MARKALAMA TAKIMLARI FARKLI AÇI ve DERECELERDE KULLANILMAKTADIR
• Elmas
• Sert Metal (Carbide Tungsten)

KAZIMA TEKNOLOJİSİNDE
• TUNGSTEN CARBIDE takımlar, kaba ve düz yüzeyli metallerde
• ELMAS takımlar, daha düşük kabalıktaki yüzeylerde ve düz yüzeylerde
• PIN BALL (Patentli Özellik) takımı ile özellikle anodize ,nikel kaplama, ince parlatma gibi işlemlerden geçmiş yüzeyi çizilmeyen metallerde
kullanılmaktadır.

SITEL KAZIMALI MARKALAMA ÜRÜNLERİ
• Fonksiyonel olarak diğer Sitel Stamper Serisi (G-X-HP) ile pratik olarak aynıdır.
• Elektronik control ünitesi aşağıdaki konfigürasyonlarda sağlanmaktadır.
-Hücre tipli ayrı bir unite olarak
-raf tipi, bir pano içerisine montaj edilecek şekilde
• Elektronik control ünitesi ile markalama kafası arasındaki bağlantılar
-20 m lik standart gü kablos
-20m lik standart data kablosu
yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

STEL KAZIMA MARKALAMA KAFASI
• Otomasyon hattına monte edilebilir.
• Ayaklı tablası ile kullanılabilir
• MF-52 Gülendirilmiş yer ünitesi ile kullanılabilir.

ANA UYGULAMA ALANLARI
• Otomotiv, Motorsiklet Sektörü
-Susturucular
-Akslar
-Motor Blokları
-Gövde
-Krank Milleri
-Rod Kolları
-Kam Milleri
-vs.
• Gürültünün istenmediği bütün alanlar

NEDEN KAZIMA SİSTEMLERİ?
• Bu teknoloji öncelikli olarak maliyetsebeplerinden dolayı piyasaya oldukça geç girmiştir.
• Şimdiki kullanım sebepleri ise
-Gürültü giderme/önleme
-Fabrikalardaki güvenlik kurallarındaki gürültü kısıtlamalarından dolayı
-Daha yüksek markalama kalitesi için.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir