Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
  Seçilen Haber
16.08.2013
" Ankara Nokta Vuruşlu Markalama "
NGR Hidrolik, Ankara da imalatını yapmakta olduğu hidrolik elemanlarının markalanması operasyonlarında Markalama Dünyasına özel sipariş verdiği geniş ebatlara sahip (500X400MM) yerli imalatımız olan Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını teslim aldı. Geniş markalama alanlarına sahip COXL13 modeli ile en büyük hacimli hidrolik elemanları bile Ankara daki imalathanesinde kolayca markalayacaklar. NGR Hidroliğe markalama partneri olarak bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.

   Haber Listesi
Toplam kayıt sayısı:  32
    1 2 3 4 / 4 
Lazer Markalama İstanbul: Çelik Mutfak Eşyası Markalama  12.06.2012 
İstanbul Gaziosmanpaşa da yerleşik bulunan AKSEL firması Çelik tencere markalama operasyonlarında kullanmak üzere Çelik Tencere imalatcılarına özel olarak imal etmekte olduğumuz Laserator Classy-OTF-T Fiber Markalama Sistemine yatırımını gerçekleştirdi. AKSEL e ait işletmede devreye alınan sistemimizin AKSEL firmasına başarılar getirmesini temenni ediyoruz.
Lazer Markalama Kahramanmaraş: Çelik Mutfak Eşyası Markalama  01.05.2012 
Dondurması ile ünlü güzel şehrimiz Kahramanmaraş da bulunan sektörün ileri gelen imalatcılarından MARAŞ TUTKU METAL SAN. imalatını gerçekleştirmekte olduğu çelik mutfak eşyalarının üzerine markalama operasyonlarında kullanılmak üzere smt-serisi fiber lazer markalama serimizden kendilerine özel olarak imaltını gerçekleştirdiğimiz CLASSY-OTF Çelik Tencere markalama sistemine yatırım gerçekleştirdi.

Firmamıza bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
Lazer Markalama İzmir : Diş İmplant Markalama Operasyonları  11.05.2012 
Türkiye nin ilk ve tek implant imalatcısı olan Şanlılar Tıbbi Cihazlar bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlerken lazer markalama operayonlarında kullanılmak üzere serimizde en çok satan ürünümüz olan CLASSY-OTF 20W Q-Anahtarlı Fiber Lazer Markalama sistemini seçti. Markalama konusunda iş ortağı olarak Markalama Dünyasını tercih ettiği için firma sahibi Sayın Salih ŞANLI ve ekibine teşekkür ediyoruz.
İstanbul da Yerleşik Kalıp Elemanları İmalatcısı MODEL KALIP ürünlerine lazerle markalama yapmak amacıyla Laserator 20W Q-Anahtarlı CLASSY-OTF modelimize yatırım gerçekleştirdi.  20.03.2012 
Kalıp Elemanları sektöründe uzun yıllardır çalışan ve geniş ürün yelpazesine sahip Model kalıp markalama operasyonlarında kullanılmak üzere Laserator CLASSY-OTF 20W Q-Anahtarlı fiber lazere yatirım gerçekleştirdi. Otamatik Z ekseni ile sadece ürün yüksekliğini yazılıma giren operatörleri, odak noktasını kendi ayarlayan ürünümüzle artık hep standart markalama çalışmaları gerçekleştirecek.

MODEL KALIP a markalama konusunda bizleri partner olarak seçtiği için teşekkür ediyoruz.
AKE Asansör renkli lazer markalama operasyonlarında kullanılmak üzere 20W Q-Anahtarlı Laserator Fiber Lazerimize yatırım gerçekleştirdi.  21.01.2012 
Antalya da yerleşik AKE Asansör Firması paslanmaz çelik ürünlerinde kalite imajına büyük katkı sağlayacak bir 20W Q-Anahtarlı Fiber Lazere yatırım gerçekleştirdi. Özellikle asansör butonlarının, kontrol panellerinin renkli markalanması operasyonlarında kullanılması planlanan OEM Laserator marka fiber lazerimizin kurulumu programlanabilir Z Ekseni dahilinde tamamlandı. Manuel Z eksenlerine göre çok avantajlı olan Programlanabilir Z Eksenimiz sayesinde tekraredilebilir hassasiyette markalama operasyonları AKE Asansör tarafından kolaylıkla gerçekleştiriliyor.

AKE ASANSÖRE Laserator Fiber Markalama Lazerini tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
Türk Hava Yolları Bakım Merkezi (THY Teknik), Takımlarının kodlanması operasyonunda yerli imalat cnc pin markalama makinasını seçti  10.01.2012 
Bir çok başarıya imza atmış THY Teknik Uçak Bakım istasyonunda takımların izlenebilirliğinin sağlanması amacıyla bir çok firma arasında yine 2. kez Markalama Dünyasını partner olarak seçti. THY Teknik bu defa yerli olarak ülkemizde imalatını yapmakta olduğumuz ve fiyat avantajı yanında rakiplerine göre bir çok üstünlüğü olan yerli DotPeenator CO9 CNC Pin Markalama Makinesini kullanmaya başladı.

THY TEKNİK'e tekrar bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
1-4 Aralık 2011 Tarihleri Arasında BURSA Metal İşleme Teknolojileri Fuarındayız  18.11.2011 
Bu sene 10. su düzenlenmekte olan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarında Markalama Dünyası / Sermatek Ekibimiz 1 adet 30W Fiber Lazer Markalama Sistemi, 1 Adet TASKY Kabin, 1 Adet DotPeenator CO9 CNC Nokta Vuruşlu Markalama Makinası, 1 Adet Hamcoder Pnömatik Markalama Jobu, Standart Klişe Setlerimiz, Factorymark S20 Markörlerimiz, Elektrikli Markalama Kalemlerimiz, 1 adet Mürekkep Püskürtmeli Manuel Markalama Tabancası, 1 adet Mürekkep Püskürtmeli Kaşemiz ile birlikte ilgili stand ziyaretcilerimizi karşılıyor, demolar yapıyor ve sorularını cevaplıyor olacak. Stand ziyaretcilerimizin detaylı numune çalışmaları için numune iş parçalarını yanlarında getirmelerini önermekteyiz.
ASELSAN a 20W Q Anahtarlı smt-serisi OEM Fiber Lazer Ünitesi teslim edildi.  21.10.2011 
Türk Ordusunun gözbebeği ASELSAN gece görüş dürbünlerinin üzerine seri numarası ve marka yazma operasyonlarında kullanmak üzere yerli imalatımız olan smt-serisi 20W Laserator OEM Fiber Lazeri tercih etti. 2 gün içerisinde teslimatı yapılan bu ürünümüzün programlanabilir Z Ekeseni ile donanımlı CLASY-OTD Sınıf-I kabini kısa süre sonra teslim edilecek.

ASELSAN a bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.
2011 Tahran Uluslararası Endüstri Fuarı  06.10.2011 
6-9 Ekim 2011 tarihinde 11 cisi düzenlenen Tahran Uluslararası Endüstri Fuarında bir adet Laserator TASKY 20W Q Anahtarlı Fiber Lazer ve 1 adet Dotpeenator CO9 Nokta Vuruşlu Markalama Sistemimizle yeraldık. Yüsek teknoloji imzası taşıyan ürünlerimiz İranlı yatırımcılar tarafından ilgiyle incelendi. Başarılı bir fuar süreci sergileyen ekibimize ve tercümanımıza teşekkür ediyoruz.
KENTPAR - KONYA Laserator LARGY-OTF-RT Model Fiber Lazer Teslimatı  15.10.2011 
Konya da yerleşik olan ve imatını otomotiv sektöründe devam ettiren KENTPAR firması özel siparişi olan Döner Tablalı fiber lazer markalama sistemini teslim aldı. İki kişilik ekibimizle anahtar teslimi olarak verilen lazer markalama sistemi hızlı bir şekilde işletmede çalışır hale getirildi ve örnek çalışmalar yapılarak bir gurup operatör ekibine eğitim verildi.

Laserator LARGY-OTF-RT modeli fiber lazer markalama sistemimiz maksimum 25 kg lık çevirme kapasitesine sahip hava motorlu bir döner tabla ile donanımlı. Sistem döner tablası özel 1064nm filtre camı arkasında markalamasını yaparken diğer taraftan operatör tarafından yeni bir kasnakla yükleniyor. Tabla bekleme süreleri istenildiği gibi ayarlanabilen Laserator LARGY-OTF-RT markalama sistemi ayrıca 20W Q Anahtarlı smt-serisi OEM fiber lazerle, hızlı bir endüstriyel bilgisayarla, 1000 karekter/sn markalama hızına sahip profesyonel tarama kafasıyla ve 40cm lik programlanabilir bir Z Ekseni ile donanımlı. Şu an için Casper tekerleri vasıtasyla tamamiyle fabrika zeminde mobil olan Laserator LARGY-OTF-RT kabinimiz, lazer markalama sistemimizin Hareketli-İş-Parçası-Markalama özelliğinin olması sayesinde sonradan istenirse kolayca bir hatta entegre edilebilecek.

Otomotiv sektöründe markala olmuş ve dünya otomobil devlerinin parça tedarikcilerinden olan KENTPAR a bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.

    1 2 3 4 / 4 

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir