stardevelop.com Live Help Accept Decline Close

Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
 Editörünüzden
F iber Lazer Teknolojisi ve Komponentleri Hakkında Detaylı Bilgi

FİBER LAZERLER SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDİR

Bir LAZER (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation tutarlı bir dalga içerisinde foton (photon) yayan bir optik kaynaktır. Tipik olarak Lazer ışını nerdeyse monokromatik’ tir. Yani, tek bir dalga boyundan veya renkten oluşur ve dar bir dalga içerisinde yayılır.

Burda sorulacak soru yayılımın nasıl oluştuğudur? Bir diyod tek yönlü iken, delikler(boşlukşar) pozitif bölgeden negatif bölgeye enjekte edilir, ve elektronlar negatif bölgeden pozitif bölgeye enjekte edilirler. Şayet elektronlar ve delikler aynı bölgedeyseler, radiyatif şekilde tekrar bir araya gelirler. Yani, electron deliği kapar ve bant boşluk enerjisi ile bir foton ortaya çıkar (yayılır). Bu durum spontene emisyon olarak adlandırılır. Bu duruma örnek olarak LED’i (Light-Emitting Diode) verebiliriz.

Bir LED lazer olmamasına karşın, yayılımın ortaya çıkışına güzel bir örnek teşkil etmektedir. Bir lazerde, yayılan fotonlar ek bir enerjiyle pompalanmaktadır ve böylece akronim LAZER de Işın Amplifikasyonu (Light Amplification) teriminin kullanımını gündeme getirmektedir. Bu enerji doğru olarak yönlendirilebilir. Bu işlem genelde bir elektrik sinyali kullanılarak yapılır. Sonuç olarak ışın dalgası toplanabilir ve bir lens vasıtasıyla odaklanabilir.

Fiber Lazer Teknolojisi

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki diyagramda görüldüğü gibi Laserator
lazer teknolojisinin kalbi fiber lazer modülüdür.

Bu teknolji aktif ve ticari isme haiz fiber optiklerle alanında çığır açmış pompalama tekniğini bir araya getirmektedir. Parelel pompalama olarak bilinen bu pompalama tekniği fiber aygıtların neredeyle limitsiz güç açığa çıkarmasını sağlar. Buna ek olarak, bu teknik sayesinde pompalama boşta kalma zamanı artar, güvenilirlik artar ve kullanım süreçleri uzar. Birbirine seri olarak tutturulmuş (bu şu anlama gelir; bir diyod bozulur veya tükenirse diğerleride çalışmaz) diyod çubukları veya lambaları kullanmaktansa, Fiber lazer, ölçülebilir fotonik güç kabiliyetiyle sonuçlanan çift kaplanmış fibere yapıştırılmış geniş alanlı, çok modlu diyod çipleri kullanır. Fiber lazerin parallel dizaynı, bir veya daha çok diyot bir şekilde kullanılmaz hale gelse bile sürekli çalışma avantajını bizlere sunmaktadır.Lazer Modülü Diyod çipi
Diyot çiplerden yayılan ışın Ytterbium-doyurulmuş bir çok katmanlı fiber bobinlerle eşleştirilmektedir. Bu toplanan ışık enerjisi daha sonra çok katlı bobinlere bölünmüş multi modlu fiberler yoluyla aktif bir araca gönderilir. Bu bobine Fiber Bragg Grating denir. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse, ışığın belli dalga boylarını filtreleyen optik fiberin bir bölümüdür. Bu durum, ışığın belirli dalga boylarını yansıtırken çoğu dalga boyunu ileterek başarılır. Bu bölüm efektif bir şekilde ışığın belirli dalga boylarını filtreler ve dolayısıyla maksimum ışın dalga stabiletisine izin verir. Fiber lazerin yenilikçi ve diğerlerinden ayıran bir özelliği de lazer kavitesinin (rezenatörünün) direk olarak aktif fiber de oluşturulmasıdır.
Sonuç olarak lazer yayılımı pasif bir tek modlu fibere gönderilir. Bu önemlidir çünkü tek modlu fiberler her bir ışın palsının mesafe artıkça doğruluğunun idame ettirilmesinde çok iyidirler ve herhangi bir ışın dağılmasına imkan vermezler.

Sonuçta meydana gelen lazer dalgası limitli bir kırılmadır ve integral bir kolimatör ile donatıldığında son derece parallel bir dalga üretir. Kilowat sınıfı fiber lazerler bir çok tek-modlu fiber lazerleri parallel bağlayarak bile üretilebilmektedir.

Paralel pompalı, tek-yayılımlı lazer diyotlardan oluşan monolitik system kompak, güçlü, dayanıklı ve güvenilir unite oluşturur. çünkü bu basit fakat verimli dizaynda lazer modülünün tahmini ömrü 100.000 saat’ten fazladır. Bu 11 yıllık kesintisiz çalışma anlamına gelir.
Bir fiber lazerin çıktısı iki formda vuku bulmaktadır. Birincisi sürekli, sabit gerilimdeki çıktı (CW veya Sürekli dalga olarak bilinir), diğeride pals’lı bir çıktıdır. Pals’lı çıktı Q-Switching (Q-Anahtarlama) tekniği kullanılarak başarılır.

Q-Anahtarlı Fiber Lazerler

Q-Anahtarlı bir fiber lazerin pals’lı dalga çıktısını üretebilecek şekilde yapılmasına olanak veren bir tekniktir. Bu teknik son derece yüksek değerde yoğunluktaki ışık palslarının üretimine imkan verir. Bu derece yüksek değerdeki yoğunluğa haiz palsların sürekli dalga boyunda çalışan benzer lazer ile üretilmesi imkansızdır. Q-Anahtarın çok daha düşük pals tekrar oranı ve dolayısıyla sonuç olarak artan pals enerjileri ve uzayan pals süreleri ortaya çıkarır,
Q Anahtarlı Fiber Lazer - LaseratorQ-Anahtarın temeli lazerin optik kavitesinin (rezenatörünün) kalite faktörünü veya Q-faktörünü değiştirebilen bir aygıtın kullanılımıdır. Q, lazerin kazanç ortamına nekadar ışını resonator vasıtasıyla tekrar kendine gönderdiğinin bir ölçüsüdür. Yüksek Q faktörü herbir gidiş-gelişte düşük resonator kayıpları anlamına gelir.
Q- Anahtarlamada, Q-Anahtar kazanç aracına olan geri ışık beslemesini önlerken (düşük Q lü bir optik resonator üreterek), öncelikli olarak laser kanalı pompalanır. Bu artışın durması ve azalması anlamına gelir ve rezonatörden geri besleme gerçekleşene kadar lazer operasyonu tamamlanamaz.
Ortaya çıkarılan yayılımın oranı kanala giren ışın miktarına bağlı olduğu için kanal pompalandıkça, kazanç ortamında depolanan enerji miktarı artacaktır. Kendiliğinden ortaya çıkan yayılım ve diğer sürçlerden kaynaklanan kayıplarından dolayı, belirli bir sure sonra depolanan enerji maksimum bir seviyeye erişecektir. Bu noktada, ortam kazançlı bir ortamdır. Kazançlı ortam başarıldığında, Q-Anahtar aygıtı, ortaya çıkarılan yayılım tarafından meydana gelen optik amplifikasyonun ve geri beslemenin başlamasını sağlıyarak, düşük Q dan yüksek Q ya hızla değişir.

Kazanç ortamında enerjinin büyük bir bölümü depolandığından dolayı, lazer rezonatöründe ışık yoğunluğu çok çabuk bir şekilde oluşur. Bu durum, hemen sonrasında, ortamda depolanan enerjinin neredeyse hemen tüketilmesine sebep olacaktır. Ortaya çıkan sonuç, en üst noktada yoğunluğa sahip olabilen lazerden kısa pals’lı bir ışık çıktısıdır.

Bir fiber lazerde, Q artışı elektro-optik bir komponent ile harici bir elektrik sinyali tarafından başlatılır. Pals tekrarı bu yüzden dolayı hassas bir şekilde belirli bir frekans yelpazesi içerisinde modüle edilip kontrol edilebilir. Bu frekanslar normalde 20KHz ile 80KHz arasındadır.

Geniş yelpazedeki uygulamalar ve malzemeler için Q-Anahtarlı’li lazerler erişilmez kabiliyet, güç ve hız sağlarlar. Ek olarak, homojen bir çalışma alanında, bir CW lazer beklenildiği gibi bir performans sergiliyebilir.
Işın fiber kablonun ucuna geldiğinde, bir kolimatörün içerisine çekilir. Bir kolimatör basitce ışın demedini filtrelemek için kullanılan bir aygıttır. öyleki, bu aygıt sadece bir yönde ve parelel bir şekilde yol alan ışınların geçişine izin verir.


Lazer ElektrikliGalvonometre veya tarama kafasıIşın demeti kolimate edildikten sonra, tarama kafasına gönderilir.

Tarama kafası elektrikli galvonometre olarakta bilinmektedir. Yalıtımlı tarama kafası içerisinde 2 adet ayna mevcuttur. Bu aynalar elektrik motoru (galvo motor) ile tahrik edilmektedir. 160mm, 163mm ve 254mm lik lens diyaframlar için 10mm lik bir tarama kafası kullanılır. 420mm lik bir lens içinse 14mm lik tarama kafası gerekir.
Işın demetinin yolu üzerindeki son unsur lens diyaframıdır. Lens ışın demetini konsantre etmek yani bir araya getirmek için kullanılır. Lens diyaframları 160mm ile 420mm arasında değişir. Lensin uygun bir şekilde seçimi arzu edilen ışın demetinin kalitesine, gerekli markalama alanının boyutlarına ve mevcut odaklanma mesafesine bağlıdır


Fiber Lazer Konfigürasyonu

FİBER LAZER ÇÖZÜM SİSTEMLERİ

Q-Anahtarlı Veya CW Mod Fiber Lazer Modülleri

Q-Anahtarlı ve CW Mod Fiber Lazerler özellikle bakım gerektirmeyen çalışmalar için dizayn edilmişlerdir. Bu lazerler dağılma limitli lazer ışın demetini tek modlu bir fiber kablo vasıtasıyla direk olarak çalışma alanına iletirler. Bu kompak nerdeyse bakım gerektirmeyen lazerler yüksek şok, titreşim ve tozlu koşullar altında çalışacak şekilde dizayn edilmişlerdir ve hatta nispeten yüksek derecede nemli veya sıcak ortama dayanabilirler. Bu sistemler rutin parça veya malzeme değişimlerine gerek göstermezler ve sadece düşük voltajlı (110/220V)güç kaynağı ile çalışırlar.
Bütün smt-serisi Laserator fiber lazerler 2 adet modülle gelir. Birinci modül 19" lik raf tipi 4U Endüstriyel Windows tabanlı bir kompütür. 2 cisi yine 19" Raf Tipi smt-serisi OEM Laserator Fiber Lazer kabinidir. Bu modüller benzersiz bir şekilde bizim smt-serisi Laserator Fiber Lazer kabinlerimizin içerisine entegre edilmişlerdir.
Ek olarak, bizim sistemlerimizde fabrikada monte edilmiş kompütür arayüzey kartı, yine fabrikada monte edilmiş I/O kartı ve network kartı vardır. Bu ek kartlar çok kolay bir şekilde diğer endüstriyel kontrol sistemlerine entegrasyona izin verir. Ayrıca network kartı sayesinde servis bölümümüzün internete bağlanmış olan bir sisteme uzaktan bağlanarak gerekli kontrolleri yapmasına olanak sağlar.

Ünite Tipi 20W @ 1.0mJ
LSQ20-1.0
30W @ 1.0mJ
LSQ30-1.0
50W @ 1.0mJ
LSQ50-1.0
çalışma Modu Pals'lı
Pals'lı Pals'lı
Pals’daki enerji  (mJ) 1 0.5 1
Polarizasyon rastgele rastgele rastgele
Merkezi Yayılım
Dalgaboyu (nm
1060-1070 1060-1070 1060-1070
Yayınım Dalga Genişliği
FWHM (nm)
<3 <3 <3
Pals Genişliği (ns 100 100 100
Pals Tekrarı (kHz) 20-100 30-200 50-200
Nominal ortalama
çıkış gücü (Wat)
20 30 50
çıkış Gücü Aralığı % 10-100 10-100 10-100
Uzun Dönem Güç
Dengesi %
<5 <5 <5
Tipik Işın Dalga
kalitesi, (M2)
1.4 1.6 1.6
çıkış Fiber Dağıtım
boyu (m)
3 3 3
çalışma Voltajı V 110/220 110/220 110/220
Max. Güç
Tüketimi (Wat)
220 250 270
Boyutlars (mm) 215 x 285 x 95 215 x 285 x 95 215 x 285 x 95
Ağırlık (kg) 10 10.5 11
Soğutma -----------------------------------Basınçlı Hava / Isı Küveti---------------------

Fiber Lazer Sistemi

Fiber Lazer için Kolimatör ve Opto-izalatörler

Bütün dfiber lazer sistemlerimiz bir kolimatör ile gelmektedir. Kolimatör optik kablonun en ucunda bulunmaktadır. Daha önce ifade edildiği gibi, basit bir şekilde bir kolimatör lazer den gelen ışık ışınları için bir filtre görevi görür.

Kolimatör’e ek olarak fiber lazer için opto-izolatör de verilebilmektedir. Bu izolatör opsiyoneldir fakat metal ve yansıtıcı yüzeye haiz yüzeyleri markalamak isteyen şirketler için zorunludur. İzolatör kolimatöre doğru geri yansıyan ışığı sönt vazifesi görerek saptırır. Bu parça olmadan metal yüzeyler üzerinde markalama yapmak neredeyse imkansızdır

Fiber Lazer için Lensler

Bir lens lazer’in kırılmasına karşı önlem olarak ışın demetiyle bir hizada yerleştirilir. Fiber lazerler 50 derecelik bir kırılma açısına sahiptir. Bu demektir ki, lensiz ışığı yoğun bir ışın demeti haline dönüştürmek imkansızdır.
Lens boyutu ışın demetinin odaklanma mesafesi ve markalama alanının boyutu ile doğrudan alakalıdır. Aşağıdaki tablo mevcut 3 adet lens boyutuna karşılık gelen markalama alan boyutlarını ve lensler için gerekli odaklanma mesafelerini vermektedir. 254mm ve 420mm lik lensler için 20cm lik bir Z-ekseni mesafesi gereklidir.

 Lens Boyutu 160mm 254mm 420mm
 Markalama Alanı Boyu

[11,17cm]²
veya
124,76cm²

[17,01cm]²
veya
289,34
cm²

[29,21cm]²
veya
853,22cm²

 Odaklanma Uzaklığı 17,8 cm 28 cm 43,2 cm

 

Fiber Lazer Lensi 254mm Fiber Lazer Lensi 420mm
254mm Lens Diyafram 420mm Lens Diyafram

OPTİK TEKNOLOJİLERİ

Laserator Otomatik Odaklamalı Fiber Lazer Z-Ekseni Otomasyonu

Standart smt-serisi laserator fiber lazer kabinlerimiz oto-fokus kabiliyetine sahip değildir. Odaklama mesafesi bir el çarkı vasıtasıyla mauel olarak ayarlanmaktadır. Ancak Laserator fiber lazer sistemlerimize parça yüksekliğini otomatik olarak algılayıp lazeri uygun bir pozisyona getiren bir otomatik odaklanma sistemi takılabilmektedir.

Bu tip bir otomasyon için iki çeşit sensörümüz mevcuttur. İlk sensor bir sonar sensördür. Bu sensor daha az maliyetlidir ve +/-1mm hassasiyete haizdir. İkinci tip sensor optik bir sensördür. Optik sensor sonar sensörden daha pahalı olmasına rağmen toleransı +/-.3mm dir.

smt-serisi Laserator Fiber Lazer kabinlerimizin hepsine yine opsiyonel sunulan ve özellikle farklı iş parçalarının hzılı bir şekilde markalanması operasyonlarında çok önemli katkısı olan kendi yazılımımız içerisinden kumanda edilen programlanabilir Z Ekseni, X/Y Yablası, Divizör Ekseni, X veya Y Eskenleri monte edilebilmektedir.

Fiber Lazer Görüntü AlgılamaLaserator Fiber Lazer Görüntü Algılama Sistemi

Karmaşık, otomasyon gerektiren ve son derece hassas markalama işleri için lazer platformuna görüntü algılama sistemi entegre edilebilmektedir. Bir çok durumda bir fikstür markalama işleminin doğru noktaya yapılmasına yardımcı olur. Bazende fikstür tek başına kafi değildir.

Bizim görüntü algılama sistemimiz doğru işaret veya noktayı bulacak şekilde tasarlanmıştır. Kamera görüş alanı içerisindeki herşeyi işler. Bu işlem gerçekleştikten sonra lazer bu bölgenin markalamasına başlar. Adım ve Tekrar Fonksiyonları kameranın görüş alanı dahilinde mümkündür. Kameranın görüş alanı dışındaki alanlar için kameranın yer değiştirmesi gerekir. Bu işlemde bizim hareket kontrol sistemimiz ile gerçekleşir.

Laserator Fiber Lazer Hareket Kontrolü

Markalama tablası üzerinde kamerayı hareket ettirebilme işlemi tam ve anlamlı bir otomasyon için kritik bir öneme haizdir. Hareket kontrol sistemimiz manyetik tahrikli havalı rulman sistemidir. Tipik olarak, x-y hareket tablası muhafaza kapağının altına ters bir şekilde gelir. Hava yastığı üzerindeki kayma son derece hassas harekete imkan verir.

Diğer hareket tipleri ile ilgili olarak, yine manyetik bir şekilde tahrik edilen ve ray üzerinde yürüyen hareket sağlayıcılara (actuators) sahibiz. Her iki tip hareket sistemimiz içinde kendi yazılımız olan Laserator adlı yazılımımızı kullanmaktayız.
Şirketimizi rakiplerimizden ayıran özellik ileri teknoloji ve farklı sistemleri homojen bir lazer çözüm platformunda mükemmel bir şekilde buluşmasıdır.  Amacımız, müşterimize kuruluma gerek kalmadan etkin ve güvenilir şekilde çalışmaya başlayacağı anahtar-teslim çözümler sunmaktır.

Fiber Lazer YazılımıLASERATOR MARKALAMA ve OYMA YAZILIMI

Laserator yazılımı smt-serisi Lazer Markalama ve Oyma Sistemleri için yaratılmış ve lisanslanmış bir yazılımdır. Bu yazılım en zor işlem gerektiren uygulamaları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Aşağıda Laserator’ün şirketlerin çalışmalarına nasıl akıllıca yardımcı olduğuyla ilgili bir senaryo sunulmaktadır.


Farzedelim her dört yüzeyininde markalanaması gerekli olan bir kutunuz var. Döner bir indeksleyici dört yüzeyinde markalama alanında markalanması için kullanacaksınız. Laserator bu kompleks görevin otomatik olarak yapılmasında nasıl bir görev üstlenir?

1. Kutunun her bir yüzü için bir yüzey (katman) yaratırsınız. Bu yüzeyler markalanacak şekiller içerir ve aktif olarak seçilir.
2. FiberScan yazılımında indeksleyiciden bir veri “pozisyon” sinyali olarak seçilir. Başka bir veri operatörün başlangıç aralığı sinyali olarak seçilir. FiberScan’dan bir çıktı sinyali indeksleyici için 90 derecelik hareket komutu olarak tanımlanır.
3. Birinci yüzey operatör start tuşuna basıldığında markalama işlemine başlaması için seçilir. Bu markalama işlemi gerçekleştikten sonra FiberScan hareket çıktı sinyalini indeksliyeciye gönderir ve index tablası bir sonraki pozisyonu alır.
4. 2., 3. ve 4. yüzeyler indeksleyiciden pozisyon sinyali alır alınmaz markalama işlemi için programlanır.
5. Bütün katmanlar markalama işlemi gerçekleştikten sonra hareket sinyali göndermek için programlanır.
6. Bütün yüzeyler markalandıktan sonra indeks tablası 0 derece pozisyonuna geri döner ve bir sonraki parçanın markalanması için hazır hale gelir.

Laserator Markalama ve Oyma Yazılımı Özellikleri

- Standart 3 Boyutlu Markalama Yapma özelliği
- Standart hareketli iş parçası markalama özelliği
- Yüzey bazlı resim yaratma, slime ve oynama. Sabit teksler, değişken teksler ve grafikler yaratma.
- Giriş/çıkış için yüzey bazlı programlanabilir kontrol.
- Size özel iletişim ve parça hareket kontrolü için EXE ve BAT uzantılı dosyaların otomatik olarak çalıştırılması.
- Her bir yüzey için programlanabilir Z-Ekseni opsiyonu ile farklı yüzey boyutlarının markalanması.
- Font boyutları, font tipleri, resim pozisyonları, lazer ayarları gibi önceden belirlenmiş değerlerle resim özelliklerini belirleme.
- Fikstür, malzeme, font ve grafik dosyalarının otomatik olarak kaydedileceği dosyaları önceden belirleme.
- Parçalar markalanmadan önce ışık gösteri/simülasyon modu.
- Klavyeden giriş, tarih kodu, kod okuyucu, seri numarası ve dosya listeleme gibi sayısız bir çok tekst opsiyonu.
- Üç tip fonttan seçim imkanı: Tek Çizgi, TTF ve Barkod.
- Tarama ve tarama sıklık kontrolü.
- Data Matriks 2-D, kullanıcı tanımlı kodları ve 25 farklı barkod standartını markalayabilme özelliği.
- Barkod işaretlerini kolayca ayarlayabilme özelliği.
- Hem vector hemde Rastör grafik formatlarını destekleme özelliği.
- Dinamik ölçeklendirme seçenekleri ile grafik boyutunu ve ölçeğini kontrol imkanı.
- Bilinen vektör ve rastör formatını destekleme özelliği.
- Tam gri tonajlı resimlendirme imkanı.
- Markalama pozisyonlaması, rotasyon, çevresel yazma, sığdırma (boşluk alma), boşluk verme ve boyutlandırma için tam kontrol özelliği.
- Yazma hızı, lazer gücü ve pals frekansı gibi önemli parametreleri konfigüre etme özelliği.
- Kolay çalışma ortamı oluşturmak için önceki işlem parametrelerini mevcut işleme atayabilme özelliği.
- Giriş/çıkış sinyallerine bağlı olarak parça markalamasını belirli şartlara bağlayabilme özelliği.
- Lazer çizgi kalınlığını değiştirebilme ve kontrol özelliği.
- Markalama işlem süreçleri, markalanacak parça sayısı, simülasyon modu ve markalama modu dahil geniş markalama kontrol opsiyonları.
- Birden fazla dosyayı sırayla açıp markalama özelliği
- Her bir Laserator dosyası bir fikstür dosyaya bağlanabilir. Fikstür dosyaları telafiler, adım ve tekrar süreçleri için bilgi içerir.
- Aynı fikstür dosyasına bir çokLaserator dosyasını bağlayabilme imkanı. Veya tersi.
- Fikstürlemede telafiler için hassas kontrol imkanı.
- X ve Y parametrelerini kullanarak sıralı dikdörtgen parça grupları tanımlama.
- Sıralı parçalar arasındaki mesafeleri tanımlayarak boşlukları kontrol imkanı.
- Malzemelerin hassas işlenmesi için Laserator dosyalarını Malzeme dosyalarına bağlayabilme özelliği.
- Lazer gücü, yazma hızı ve pals frekansı için bireysel geçiş parametreleri tanımlayarak kontrol imkanı.

Laserator Lazer Çözüm Sistemleri

Fiber Tower Lazer Logosmt serisi Laserator Fiber Lazer  markalama sistemleri kutudan-çıktığı-an malzeme markalama çözümü olarak sunulmaktadır. Ayrıca size özel ihtiyaçlarınızın karşılanması doğrultusun son derece özelleştirilebilir. Bütün Laserator fiber lazerler 4 eksen hareket kabiliyeti ile sunulabilmekte ve güvenli kullanım için entegre güvenlik özellikler sağlanmaktadır.

Laserator kabinlerin yapısı güçlüdür ve dayanıklı ve uzun ömürlü bir mimariye sahiptir. Bu yapıyı oluşturan bazı özellikler aşağıda sıralanmaktadır.
- Çelik konstrüksiyon dizayn
- Fırın boya
- OEM fiber lazeri ve endüstriyel bilgisayarı içerisinde barındıran yapı.
- Özel vakumlu hava emiş sistemi; eksoz sistemi, robot emiş borusu
- Mükemmel ayarlama için çok hassas işlenmiş parçalar
- Hafif ağırlık ve memnuniyet veren bir görünüş
- Lazer güvenlik penceresi
- Opsiyonel programlanabilen Z-Ekseni sistemi (22cm ve 40cm)
- X Eksen (opsiyonel)
- X-Y Tabla (opsiyonel)
- Divizör (opsiyonel)
- Döner Tabla (opsiyonel)
- Boşaltma işlemi için vakumlu-tüp opsiyonu
- Herhangi bir hatta (montaj hattı) bağlamaya uygun
- Pnömatik Kapılar (opsiyonel)
- Sigma profil alüminyum tabla
- Tablada belirli aralıklarla iş parçalarına dayama yerleştirmek için slotlar
- Gövde kenarına yerleştirilmiş bilgisayar monitörü
- Standart sarhoş tekerlekler

Fiber Lazer Markalama Uygulamaları ve Bilinen Bazı Malzemeler

UYGULAMALAR

MALZEMELER

 • Seri Numarası
 • Paslanmaz çelik
 • Barkod
 • Aliminyum (Dökme, Anodize, Parlak)
 • 2D Data Matrix Kodları
 • Karbayt
 • Alfanümerik kodlar
 • Polikarbonat
 • Grafikler
 • Titanyum
 • Lot Kodları
 • Nikel
 • Tarih Kodları
 • Poliproblen
 • OCR Kodları
 • PVC
 • 3D Oymalar
 • Kauçuk
 • Ablasyon
 • çelik
 • Sırt çıkartma (Etching)
 • Dökme Demir
 • Ayrıştırarak Markalama
 • Krom
 • Yüzey Desenlendirme
 • Boyalı Metal Alaşım
 • çevresel Markalama
 • çok Katlı Malzemeler

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Haberleri
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket
 1 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir