stardevelop.com Live Help Accept Decline Close

Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
 Editörünüzden
P hotonics West: Lazer Market leri 2012 nin sonuna kadar iyi gözüküyor. (24 Ocak 2011) Yıldızı parlayan 2010 yılından sonra, gelecek 2 yıl dünya lazer market leri sürekli fakat frenlenmiş bir büyümeye göre ayarlanmış durumda.

2010 daki %27 lik büyük bir büyümeden sonra, Dünya Lazer Market leri lazer malzeme işleme ve lazer kominikasyon uygulamaları alanındaki yavaş ilerlemeden dolayı 2011 ve 2012 de dev bir büyüme bekliyor.

San Francisco, California gerçekleştirilen Photonics West fuarı ile paralel olarak yıllık gerçekleştirilen Lazer Market Seminerinde konuşan lazer market analisti Steve Anderson ve David Belforte, 2009 daki acıyı takiben çok sağlıklı bir Lazer Market i resmi çizdi.

Industrial Laser Solutions’ın Editör Şefi ve malzeme işleme sektöründeki lazer market ini gözlemleyen ve bu sektörde eski bir çalışan olan Belforte 2011 ve 2012 nin sektörün en güçlü yılları olacağını ifade ediyor. Bu durum Belforte nin geçen yıl ki konuşmasında tanımladığı ve söylememiş olmayı tercih ettiği “Korkunç Bir Hikaye” tanımlamasıyla tamamiyle tezatlık teşkil etmektedir.

2010 da en derin gerileme döneminden geçerken bile lazer malzeme işleme sektörü %20 lik bir Lazer Market büyümesi ile karşılaşırken, Belforte nin 2011 için yaptığı %16 lık tutucu tahmin ekonomik gerileme öncesine nerdeyse yetişti.

Şayet hesaplar yanlış değilse bu durum lazer market inin 2011 de 1.7 milyar doları bulacağı anlamına gelir. Buda 2010 da erişilen 1.5 milyar doların biraz altında demektir.

Malzeme işleme sektörü imalattaki gerilemenin etkisiyle kötü bir şekilde darbe alırken, Belforte, gerilemeden kurtulmanın sebeplerinin Çin imalat sektörünün devam eden gücü ve fiber lazer ile diyot pompalı DPSS lazerlerinin büyüyen başarısı olduğunu vurguladı. Bunun arkasındaki anahtar sebep DPSS ve fiber lazerlerinin sunulduğu lazer market lerinin çeşitliliğiydi. Oysa, karbondioksit lazerler çok büyük ölçüde metal kesim uygulamalarında kullanılmaktaydılar.

Lazer Market te Altın Yıl

Bütün lazer sektörü geniş bir şekilde analiz edildiğinde, Laser Focus World Editörü Anderson 2010 yılını için büyük miktarda peşin parası ve değerlenen hisse senetleri bulunan şirketler kaslarını büyütmek istedikce şirket evlilikleri ve satınalmalar ile geçecek bir sene olacak demişti.

2010 daki düzelmenin bir diğer göstergesi olarakta Anderson SPIE ve OSA birliklerinde 2009 a göre %92 lik oranta artan fotoniks iş ilanlarının artışını göstermişti.

Geçen sene bu zamanlar, Pennwell gurubu, ekonominin iyileşme hızını ve büyüklüğünü tam olarak tahmin edememiş olsa bile 2010 yılındaki lazer market büyüme oranını %11 olarak tahmin etmişti. Bunun sebebi kısmen, 2009 yılında çip üretiminin %30 kadar artmış olması ve zaruri olarak ekipmana olan yatırımların iki katından fazla olduğu yarı iletken endüstrisinin ani olarak eski günlerine dönmesiydi.

Bu durum, 2010 da litografi uygulamaları için kullanılan excimer lazerlerin satış rakamlarındaki %74 lük ani büyümeye ve dolayısıyla litografi adım sistemlerine olan talebe yansımıştı. Anderson, yarı iletken ekipman pazarındaki talebin sıfırlanmasına cevaben 2011 de sadece çok daha sessiz gelişecek %5 lik bir büyüme tahmin etmişti.

Yukardaki yazı optics.org dan alınmış ve tercüme edilmiştir.

 :: Markalama Referansları

 :: Markalama Haberleri
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket
 1 / 11 

 :: Markalama Yorumları

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 / 1 

 :: Markalama Soruları
Soru: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Cevap: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
  webdizaynir.com tarafından dizayn edilmiştir