stardevelop.com Live Help Accept Decline Close

Markalama Deposu
Markalama sistemi yatırımı için erken diyorsanız MARKALAMA DEPOMUZDAN operatörlü veya operatörsüz markalama sistemi kiralayabilirsiniz.

Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
Lazer Markalama, Oyma ve 3D İşleme  Sistemleri
Laserator™ Lazer Markalama Sistemleri
Nokta Vuruşlu Markalama Sistemleri
CNC Markalama Sistemleri
lazer kesme, lazer kesim, lazer oyma, lazer kaynak ve markalama sistemleri
Lazer Kesim Tezgahları, Lazer Oyma Tezgahları, ve Lazer Kaynak Tezgahları
Markalama Klişe ve Numaratörleri, Ovalama Makinaları
Klişe ve Numaratörler
Markalama Kalemleri ve Boyaları
Markalama Kalemleri ve Boyaları
Etiket  Okuyucu, Barkod Okuyucu ve Data Martrix Kod Okuyucular
Data Matriks Okuyucuları
Etiket İmalatı
Etiket İmalat Fabrikası
Kabartmalı Etiket Makinaları
Kabartmalı Etiket Makinaları
Markalama Aletleri
Markalama Aletleri
 Laserator Fiber Lazer Fotoraf Markalama
 Mobil silah ve cephane kodlama, markalama, lazerle markalama
 :: Marking Editorial
Periodical issues about Marking Techniques, Methods, Systems,Marking Technologies

YAG Lazer Teknolojisi Hakkında Detaylı Bilgi

· Giriş
· Flash Lamba ile Amplifiye Edilen Lazerler
· Diyod Pompalı Lazerler
· Temel Fiziksel Prensipler
· Diyod-Pompalı Lazerlerin Avantajları
· Sonuç
Devamı için tıklayınız

 3  of 3 

 :: Marking Poll

Display of Markalama Dunyasi

Fiber Lazer MarkalamaZemin Üstü Lazer Markalama Fabrikası

DÜNYA DEVLERİNİN TERCİH ETTİĞİ YERLİ İMALAT FİBER LAZER MARKALAMA MAKİNALARINI VE CO2 LAZER MARKALAMA MAKİNALARINI SİSTEMLERİNİ İZMİR DEKİ FABRİKAMIZDA İMAL EDİYORUZ..

- Fiber Lazer Markalama Teknolojisi dünyadaki en ileri lazer teknolojidir.
- Endüstrideki en hızlı fiber lazer markalama hızına sahiptir: 1000 karekter/sn
- Geleneksel YAG Lazer Sisteminin bakım maliyetleri ile karşılaştırıldığında "Fiber Lazer Markalama Sistemlerimiz" 1 sene içerisinde kendisini öder.
- En az 10 yıl bakım gerektirmeksizin lazer markalama operasyonlarını gerçekleştirebilirsiniz.
- Fabrika ve atölyelerde kullanım kolaylığı olan düşük ağırlıktaki Zemin Üstü dizaynı.
- Teknoloji harikası olan smt-serisi Fiber Lazer Markalama Makinası bir CO2 veya Nd:YAG lazer için gereken gücün sadece ve sadece 10 da 1 ine gereksinim duyar.
- Bakıma ve su soğutmaya gereksinim duymaz.
- Markalanabilecek maksimum parça boyutu 50cm (Y) X 100cm (G) X 100cm (E) dir.
- Just in Time imalat (JIT) sisteminizi ihtiyaç duyduğunuz zamanda almanızı sağlayacaktır.

ENDÜSTRİLER
-Tabela İmalatı
-Havacılık
-Otomotiv
-Metal İmalatı
-Direk Parça Markalama
-Medikal
-Teşhir Panelleri
-Takım Sanayi
ve daha farklı bir çok alan

MARKALAMA TİPLERİ
- Seri ve Parça Numaraları
- Lot, Tarih ve OCR Kodları
- 2D Sembolleri
- UID (Unique Identifier)
- Lineer Barkodlar
- Grafik ve Logolar
- Oymacılık
- Stok Takibi

MALZEMELER
- Yüksek oranda yansıtıcı metaller dahil bütün metaller
- Çoğu metal olmayan malzemeler
- Saydam olmayan plastikler
Bu fiber lazer markalama sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız
Fiber Markalama LazeriTASKY Masa Üstü Fiber Markalama Lazeri Sistemi
Masa Üstü Fiber Lazer Markalama Operasyonlarına yönelik 22cm yüksekliğe sahip iş parçalarının lazerle markalanması operasyonlarına yönelik olarak dizayn etmiş olduğumuz TASKY Fiber Lazer Markalama Sistemimiz özel fırın boya saç kabini ile yıllara meydan okuyacak şekilde imal etmekteyiz. TASKY Fiber Lazer Markalama Sistemimiz 3 kapısı açılır, 25 cm Programlanabilir otomatik Z eksenine sahip, geniş matriks delikli alüminyum tablası, gaz atım sürecini destekleyen özel eksoz portu, rahat monitör ve klavye kullanımı için paslanmaz askı takımı, harici bilgisayar bağlantı ara yüzeyi, kabin içi harici eksen ara yüzeyi, endüstriyel 2U bilgisayarı ile tak çalıştır olarak kullanılacak şekilde hizmet etmektedir. Fiber Lazerimizle birlikte bütün hazırlıkları yapıldığı için sonradan veya ilk yatırım esnasında Divizörü, Endeksli Döner Tablası, C Ekseni veya Tek Eksen Tablası satın alınabilmektedir.

BAŞLICA KULLANICI SEKTÖRLERİ
• Kuyumcu Lazeri / Kuyumculuk Sektörü
• Serigrafici Lazeri / Serigrafi Sektörü
• Klişeci -Gravürcü Lazeri / Klişe - Gravür Sektörü
• Metal - Deri Etiketci Lazeri / Etiket Sektörü
• Takımcı Lazeri / Takım Sektörü, Kalıp Elemanları Sektörü
• Medikalci Lazeri / Medikal Sektörü
• Promosyoncu Lazeri / Promosyon Sektörü

Bu fiber lazer markalama sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız
Lazerator Fiber Lazer Markalama SistemiEn Çok Tercih Edilen Zemin Üstü, Hareketli Fiber Lazer Markalama Sistemimiz
Laserator™ Classy-OTF endüstrideki en ileri teknolojiye sahip lazer markalama sistemidir. Otomasyon hattında veya tek başına bir iş istasyonu olarak kullanılabilen Laserator™ Classy-OTF lazer markalama sistemi tarama kafasına sahip Q-Anahtarlı Fiber Lazerden, endüstriyel PC kontrol ünitesinden, markalama yazılımından ve lazer güvenlik kabininden oluşmaktadır. Q-Anahtarlı Fiber Lazer Markalama Sistemi, Nd:YAG ve Nd:YVO4 teknolojileri ile gerçekleştirilen lazer markalama sürecine güvenli, teknolojik ve düşük maliyetli direk parça markalama alternatifidir.

Ultra kompak ve eneji tasarrufu sağlayan dizaynı Laserator™ Classy-OTF Fiber Markalama Lazerini rakipleri içerisinde çekici, yenilikçi, etkin ve en karlı lazer sistemi olarak ön plana çıkarmaktadır.

Zemin üstü kullanım için dizayn edilen ve tekerleri vasıtasıyla çalışma ortamında gezdirilebilen Laserator™ Classy-OTF Lazer Markalama Makinası metalleri, plastikleri, anodize alüminyumları ve pek çok diğer malzemeyi markalamak, oymak ve kazımak için idealdir.
Detaylı Lazer Markalama Sistem Resimleri İçin Tıklayınız
Masa Üstü Lazer MarkalamaBüyük İş Parçalarını Lazerle Markalamak İçin Tasarlandı
Kapalı alan dahilinde ve operatör gözlüğü ile kullanılacak şekilde, öncelikli olarak otomotiv yan sanayi istekleri doğrultusunda dizayn edilmiş olan FreeCube Fiber Lazer Markalama Makinası büyük iş parçaları dahil bir çok parçayı ardışık ve hızlı markalamak için tasarlanmıştır. Otomatik Programlanabilir Z Eksenine Sahip bu fiber lazer markalama makinesi 90X0X90cm ebatlarında bir küp ölçüsünde olup masa üstü kullanım için dizayn edilmiştir. Bu lazer markalama sistemi ihtiyaç duyulduğunda lazer markalama kabine üzerinde gizlenmiş 4 adet elceği ile kolayca istenilen başka bir yere taşınabilir. Lazer markalama süreci gerçekleştirilecek olan iş parçalarının yükseklikleri parçalara ait oluşturulacak programların içerisinde kaydedildiğinde lazer markalama tarama kafası program açıldığında iş parçası üzerinde otomatik olarak fokusunu ayarlayacak şekilde pozisyonlanacaktır. Programlanabilir Z Ekseni lazer markalama işlemi gerçekleştirilecek bir çok iş parçası olan imalatcılar tarafından her defasında ışın odak ayarı yapmamak adına çok yardımcı bir ekipmandır.
Detaylı Ürün Resimleri İçin Tıklayınız
Lazerator OEM Fiber Lazer Markalama SistemiEntegratörler için Laserator™ OEM Fiber Lazer
Robot ve makine imalatçısının müşterilerinin lazer markalama ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan haberleşme ara yüzü sayesinde kolayca mevcut sistemlere entegre edilebilecek olan OEM fiber lazer markalama modelimizdir. Entegratörlerin lazer markalama süreçlerinde kullanabilecekleri bu model için yazılım SDK sı da ayrıca ara yazılım yazmak isteyen müşterilerimize sunulabilmektedir. Hareketli iş parçası markalama operasyonlarında da tercih edilebilen, taşınması ve montajı kolay bu OEM entegratör fiber lazer markalama modelimizin bağlantıları çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Laserator™ OEM Entegratör Lazer Markalama modelimiz 19 İnç Raf Tipi olarak dizayn edilmektedir. Böylece imalat ve montaj hatlarında veya kabin içlerindeki çok küçük alanlara kolayca entegre edilebilmektedir. OEM Lazer Markalama makinamız üzerinde gerekli sinyal ve güç kabloları ile birlikte 1000 karekter/sn de markalama yapan tarama kafası bulunmaktadır. Bu modelimizin alüminyum döküm ve talaşlı imalatla imal edilen ön panelinde, hava filtresi değişim peteği, ana güç anahtarı, 5sn anahtarı, emisyon butonu, start-stop mantar butonları, ve gerekli uyarı led lambaları bulunmaktadır. Laserator™ OEM modelimizin ön paneli cazip görüntüsü yanında yan elcekleri ve montaj delikleri ile rakiplerine göre özenli bir işçilik, kullanım ve montaj kolaylığı sunmaktadır.
OEM Markalama Lazeri Resimleri
Lazer Markalama Makinası HANDYHandy Masa Üstü Class-4 Lazer Markalama Makinası
Laserator™ OEM Fiber Lazerimizi kullanarak, nihai kullanıcının gerekli olan odak mesafesini kolayca ayarlaya bilmesi, iş parçalarını matriks deliklere sahip iş tablası sayesinde kolayca oryante edebilmesi ve hassas komponentleri korumalı bir şekilde bir arada tutabilmesi için düşük maliyetli Sınıf-4 HANDY Fiber Lazer Markalama kabinimizi dizayn ettik. HANDY Lazer Markalama makinamız 4 adet elceği sayesinde kolayca taşınabilmekte ve masa üstüne kolayca yerleştirilebilmektedir. Ekonomik seride tercih edilen bu fiber lazer markalama modelimiz Class-4 sınıfında olup operasyon esnasında operatörün 1064nm filtrasyonunu yapan özel bir fiber lazer markalama koruma gözlüğü kullanımı gerektirir. Ayrıca lazer markalama operasyonu esnasında açık sınıfta olan bu modelimiz kullanılırken operatör harici başka kimsenin olmaması gerekmektedir.
Laserator LARGY XXL Fiber Lazer Markalama SistemiEn Büyük Fiber Lazer Markalama Sistemimiz
Geniş ve büyük iş parçalarının lazer markalama süreçlerini desteklemesi için imal ettiğimiz körüklü kayar kapağa sahip Laserator XXL zemin üstü fiber markalama lazeri kabinimiz içerisinde iş güvenliği çerçevesinde kolayca markalama gerçekleştirilebilmektedir. Bu markalama lazeri modelimiz programlanabilir Z ekseni, endüstriyel bilgisayar, 1000 karekter/sn hızındaki tarama kafasını standart olarak içermektedir. LARGY XXL Fiber Lazer Markalama Kabinimize 20W, 30W, 50W ve 100W lık Laseartor™ OEM Fiber Lazerlerimiz yerleştirilebilmektedir. Bantlı montaj veya imalat hatlarına tümüyle entegre edilebilen bu modelimiz içerisinde de büyük iş parçaları için otomasyon elemanları kolayca kullanılabilmekte ve bir çok farklı uygulama geliştirilebilmektedir.
Classy OTD Masa Üstü Fiber Lazer Markalama SistemiClassy OTD Masa Üstü Fiber Lazer Markalama Sistemi
Bu model fiber lazer markalama sistemimiz masa üstünde lazer markalama ve lazer oyma süreçlerini destekleyecek şekilde dizayn edildi. Altında tekerli dolabı olmayan bu modelimiz özellikle gezinme alanı olamayan işletmeler için uygundur. Bu fiber lazer markalama sistemimizin standartları içerisinde
* 4U Endüstriyel Bilgisayar,
* Programlanabilir Ekseni,
* Duman Egzoz Emiş Motoru ve Portu,
* "20, 30, 50 veya 100W Laserator™ OEM Fiber Lazer" lerden istediğiniz güç markalama lazeri veya oyma lazeri,
yer almaktadır.

Bu ürünümüzle opsiyonel olarak
* Divizör Eksen,
* X Ekseni,
* Max. 50cm lik Döner İndeks Tabla,
* Kuyumcular için Özel Emiş ve Filtre Sistemi
* Müşteriye Özel Otomasyon Sistemleri
verilebilmektedir.
Laserator™ Porty Pumper Mobil Fiber Lazer Markalama SistemiDalgıç Pompa İmalatcıları İçin Özel İmal Ettiğimiz Laserator™ PORTY Pumper Fİber Lazer Markalama Makinamız
Bu mobil Fiber Lazer Markalama Makinamız, dalgıç pompası imal eden müşterilerimizin imalatını tamamlamış oldukları dalgıç pompalarını, sevkiyat öncesi depo veya alanda, zeminde diklemesine bulunan pozisyonlarını değiştirmeden, eksenleri boyunca birden çok etiketlerinin oluşturulması operasyonlarını destekleyecek şekilde kullanılmaktadır. Yatırım bütçelerine göre 20, 30 ve 50W Fiber Lazerlerle donatılabilen bu özel tasarım lazer markalama makinamız bir çok mevcut işletmede kimyasal markalama operasyonu ile gerçekleştirilen markalama operasyonlarında kısa zamanda tercih edilecek niteliklere sahiptir. Lasertor™ 20W Q-Anahtarlı Fiber Lazer Markalama Makinamız Porty Pumper a ait detay resim ve filmler yakında yayınlanacaktır.
First Prev   1 of 1  Next Last

 :: Marking Referances

 :: News on Marking
Lucas Elektrik Dotpeenator SA14 Nokta Vuruşlu Markalama Makinasını Teslim Aldı.
Ankara Nokta Vuruşlu Markalama
Nokta Vuruşlu Markalama Makinası ile Kabartmalı Etiket
 1 of 11 

 :: Comments on Marking
Customer comments on used marking technologies, marking systems and marking techniques

" ISO 9001 çalışması içerisinde bulunan izlenebilirliğin sağlanması için gerekli olan markalama işlemi için fonksiyonel bir cihaza ihtiyacımız vardı.
Üretim çeşitliliği nedeniyle heran farklı bir markalama yazısı kısa sürede yazılabilmeliydi çünkü markalama üretimin belli bir noktasında yapılıyordu ve işi yavaşlatmamalıydı .
MarkalamaDünyasi tavsiyeleri ile CNC PİN markalama cihazını aldık ve istediğimiz bütün şartları sağladığını gördük.MarkalamaDünyasi'nin cihaz kullanımı ile ilgili verdiği eğitim ile çok kısa sürede cihaz devreye alındı.
 "
KALİTE YÖNETİCİSİ - Ayşen ÖZDEMİR

SERİİŞ METAL

 1 of 1 

 :: Marking FAQs
Question: Merhaba..

Ingilizcesi Laser Engraving olan terimin turkce karsiligi nedir acaba? Lazer markalama gibi duruyor ama internet üzerinden gördüğümüz kadari ile markerlarin üzerinde herhangi bir oyma yada benzeri bir sey yok.. Aşağida vereceğim orneklerin benzerlerini yapmak icin ne tip bir markalama sistemi gereklidir.

"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ CK_DM1.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ blackDynastyluuxe.jpg.html"
"http://gallery.razalife.net/ main.php/ laser_engraving/ ck_freemont_dye.jpg.html"

şimdiden teşekkürler
Answer: Engraving kelimesinin karşılığında Türkçemizde engravürleme tabiri kullanılmaktadır. Bu işlem kısaca oymacılıktır. Lazer sistemleri ile çok yüzeysel markalama işlemleri(boya kaldırma, ablasyon vs.) yapılabildiği gibi uygulama yüzeyinden malzemeyi kaldırarak 3 veya 2 boyutlu olarak oyma işlemleride yerine getirebilir. Lazerler bu fonksiyonlara ek olarak kesme, kaynak yapma, eğme vs. gibi fonksiyonları yerine getirmek içinde konfigüre edilmektedirler. Resimde renkli aloksal kaplı yüzeylerden bu tabakanın en dış kısmı lazerle kaldırılarak yapılmış lazer markalama örnekleri gözükmektedir. Bu işlemleri sunabileceğimiz Fiber ve CO2 lazerlerle yapabilirsiniz veya müşterilerimizin kullanmış olduğu lazerlerimizde yaptırabilirsiniz.

© 2002-2013  SERMATEK MAKİNA SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. 
Designed by  webdizaynir.com